Chrudim je zase o něco blíže k cyklostezce na Podhůru. Dala kraji souhlas se stavbou přeložky silnice, která to umožní

0
381
Ilustrační foto: Pixabay.com

Městská rada dala souhlas Pardubickému kraji se stavbou přeložky silnice z Chrudimi na Seč na pozemcích města. O přeložku požádala jménem kraje Správa a údržba silnic.

„Bude to skvělý počin a budeme rádi, když se narodí co nejdříve,“ říká první místostarosta Petr Lichtenberg (Chrudimáci). Jak dodává, půjde o vybudování zcela nové silnice za areálem Technických služeb Chrudim, která zkrátí podél letiště cestu směrem k serpentýnám před křižovatkou na Rabštejnskou Lhotu a Sobětuchy a zároveň uvolní původní silnici na Podhůru pro účely cyklostezky. „Protože se to dotkne i našich pozemků, bylo nutné udělit kraji souhlas se stavebním záměrem,“ doplňuje Lichtenberg.

Starosta Pilný chce pomoci jednáním s vlastníky pozemků

„Jednal jsem o této přeložce naposledy s hejtmanem Martinem Netolickým asi před dvěma měsíci, a pokud ji kraj postaví, umožní nám to stávající silnici na Podhůru využívat jako cyklostezku. Nebudeme tedy potřebovat k výstavbě cyklostezky žádné nové pozemky, kromě některých v její přední části. Jsem proto rád, že kraj v záměru pokračuje a silnici snad postaví,“ věří starosta města František Pilný (ANO 2011).

Původně se s přeložkou uvedené silnice počítalo v roce 2023. Podle všeho ji ale pozdrží jednání s některými soukromými vlastníky pozemků, kteří je zatím odmítají kraji prodat. „Tady se to zatím trochu zaseklo, takže je termín 2023 z tohoto pohledu optimistický,“ pokračuje starosta Pilný. Sám chce přispět k urychlení stavby tím, že uvedené vlastníky během února navštíví a bude se zajímat, proč nechtějí svoje pozemky prodat nebo směnit za jiné. Pro výstavbu přeložky jsou totiž nezbytné. Půjde přitom o vybudování asi 1,2 kilometru dlouhé komunikace, jejíž nákladnost odhaduje starosta Pilný na 30 až 40 milionů korun, pokud bude muset kraj v jejím případě šetřit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here