Chrudim získá téměř tři čtvrtě milionu korun z prodeje pozemku, který po celou dobu půjčovala zdarma jiným

2
688
Foto: Pixabay.com

Chrudim vylepší svůj letošní rozpočet o částku 732 600 korun. Stane se tak na základě prodeje městského pozemku v Medlešicích, který využívají majitelé přilehlých rodinných domů a jehož výpůjčka je zbytečně zatěžována spoustou administrativních úkonů. Další peníze by měl městské pokladně přinést prodej pozemku poblíž areálu bývalé prodejny potravin Kubík, o který projevila zájem chrudimská společnost Mercia.

„V Medlešicích je pět rodinných domků, mezi nimiž je prostor, který slouží k příjezdům do těchto obytných objektů. Jde přitom o pozemek města, který zde funguje formou výpůjčky. A protože zde došlo ke změně jednoho z vlastníků, bylo by nutné obnovit výpůjčku jak s novým majitelem rodinného domku, tak i s těmi stávajícími. Městská rada však už před časem rozhodla, že nabídne zmíněný pozemek majitelům rodinných domků k odkupu za částku 900 Kč za metr čtvereční, a ti na to nyní přistoupili. Díky tomu přiteče do městské pokladny dohromady 732 600 korun,“ říká první místostarosta Petr Lichtenberg (Chrudimáci), který je zodpovědný za městské finance.

V druhém případě uzavře město se společností Mercia Chrudim kupní smlouvu o smlouvě budoucí v případě prodeje pozemku v sousedství areálu prodejny a velkoobchodu potravin Kubík, o který firma projevila zájem. „Společnost nás požádala o narovnání majetkoprávního vztahu k tomuto pozemku. Chce ho zaplotit a využívat ke své činnosti. Proto jim tuto část pozemku prodáme za více než 2000 Kč za metr čtvereční. Odhadovaná cena byla přitom podstatně nižší. Naším zájmem je tu vedle toho odkoupit z hlediska dorovnání linie chodníku od firmy Mercia čtyři metry čtvereční za částku 450 Kč za metr čtvereční, jež jsou zatíženy věcným břemenem. Do té doby, než oprávněný udělí souhlas s výmazem věcného břemene, poběží tato transakce v režimu kupní smlouvy o smlouvě budoucí,“ podotýká místostarosta Lichtenberg.

2 KOMENTÁŘE

  1. 2000,- / m2 v centru je super cena. Pro kupujícího určitě. Péťo to ti někdo pověsil buliky má nos. Za tuhle cenu se prodává metr v Bitovanech..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here