Na chrudimském nádraží se pohyboval muž s nožem v ruce. Údajně se obával napadení

0
378
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

V pondělí 10. ledna před osmou ráno bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Obce Ležáků komplikuje nesprávně zaparkovaný automobil vyjetí vojenských vozidel z areálu kasáren na komunikaci. Strážníci provedenou lustrací zjistili majitele příslušného automobilu a kontaktovali jej. Dotyčný po vyřešení přestupku s hlídkou své vozidlo přeparkoval.

Z Malecké ulice byl ohlášen nepříjemný zápach

V 9.52 hodin byli strážníci přivoláni do Malecké ulice, kde se linul nepříjemný zápach. Hlídka po příjezdu na místo shledala, že zapáchající dým, který po chvíli nebyl cítit, před jejím příjezdem zřejmě vycházel z některého z komínů zdejších domů.

Parkovačka za nesprávné stání na autobusové zastávce

Přibližně o hodinu později obdrželi srážníci informaci od občana o tom, že v prostoru autobusové zastávky v Čáslavské ulici neoprávněně parkuje osobní automobil. Hlídka proto na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Muž s nožem v ruce na chrudimském nádraží

V 11.09 hodin vyjeli strážníci do ulice Čs. armády, kde se v prostoru nádraží nacházel muž, jenž v ruce držel nůž. Hlídka v dotyčném mladém člověku zjistila obyvatele Pardubic, který uvedl, že tuto zbraň měl připravenou k obraně, neboť se obával fyzického napadení ze strany dvou neznámých osob, jež k němu předtím přistoupily a slovně jej napadly. Strážníci tedy muže poučili, prověřili okolí a poté odjeli.

Obyvatelka ubytovny odmítala poslechnout lékaře

Ve 13.05 hodin se obrátil na strážníky s žádostí o spolupráci operátor tísňové linky 112, neboť jej právě kontaktovala obyvatelka místní ubytovny, jež v telefonickém hovoru nedokázala specifikovat svou potřebu. Strážníci dotyčnou kontaktovali. Žena jim sdělila, že před jejich příjezdem žádala lékařskou pomoc, avšak lékař, který se k ní následně dostavil, ji chtěl dopravit do nemocnice, což ona důrazně odmítla. Vzhledem k tomu, že fyzický stav této obyvatelky dokládal, že potřebuje lékařskou péči, hlídka situaci konzultovala s úředníky příslušného odboru Městského úřadu v Chrudimi. Po příjezdu jedné z pracovnic úřadu do ubytovacího zařízení v Malecké ulici byla přivolána Zdravotní záchranná služba, jež s pomocí hasičů tuto nemocnou ženu dopravila do nemocnice.

Auto s otevřeným okénkem bez přítomnosti majitele

V 16.28 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že před jedním z domů v Pardubické ulici stojí automobil s otevřeným okénkem, přičemž se v jeho okolí nikdo nenachází. Hlídka zjistila majitele tohoto vozidla a kontaktovala jej. Dotyčný svůj automobil poté řádně zajistil.

Pracovník ostrahy měl u sebe tři svazky klíčů a kreditku

O dvě minuty později přivolal strážníky do supermarketu v ulici Obce Ležáků pracovník ostrahy prodejny, jenž měl při sobě v úschově tři svazky nalezených klíčů a jednu cizí platební kartu. Hlídka všechny nalezené věci od muže převzala a následně je odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

Sedm parkovaček za stání na chodníku ve dvou ulicích

V 19.18 hodin obdrželi strážníci informaci, že v ulicích Přemysla Otakara a Revoluční parkují automobily na chodníku. Hlídka proto za stěrače těchto sedmi vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Strážníci rozdali v sídlišti U Stadionu deset parkovaček

Po 21. hodině vyjeli strážníci do sídliště U Stadionu, kde u panelového domu občan zaregistroval několik nesprávně stojících automobilů. Hlídka informaci prověřila a následně na deset vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here