V chrudimském kině budou k vidění Vlci na hranicích

0
481

Zajímavou, pro zimní období jako stvořenou tematiku nabídne příští snímek chrudimského filmového klubu. Ten ve čtvrtek 20. ledna v městském kině zahraje český dokument Vlci na hranicích.

Jde o příběh o návratu vlků do české krajiny a obecněji také o našem rozpolceném vztahu k přírodě. Na Broumovsku byly tyto šelmy vyhubeny před více než dvěma sty lety a začaly se postupně vracet až v poslední době. V kraji, pro nějž je chov ovcí a dalších hospodářských zvířat tak typický, vyvolává jejich návrat mnoho emocí. Divák sleduje příhody a vnímá názory konkrétních lidí, třeba ekologické farmářky, starosty jedné z obcí či velkochovatele ovcí, kterým vlci zasáhli do života.

Veřejnost je rozdělená. Na jedné straně stojí statkáři a další obyvatelé, kteří se cítí ohroženi a chtějí se jich zase zbavit. Na druhé straně jsou ti, kdo je považují za přirozené predátory nutné pro znovunastolení rovnováhy v přírodě. Podle nich by se lidé měli vzdát absolutní nadvlády nad životním prostředím a měli by změnit způsob přemýšlení o své bezpečnosti a majetku. Dokážeme a chceme vlky opět přijmout?

Film lze doporučit i poukazem na vysoké hodnocení na webové Česko-Slovenské filmové databázi, kde mu diváci nadělili 78 procent.

Klubové promítání začne ve 20 hodin. Držitel průkazu zaplatí za lístek 70 a ostatní návštěvníci 110 korun.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Totalfilm.cz
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here