Muž se zasahující hlídce svěřil, že uvažuje o sebevraždě. Odvezla ho sanita

0
294
Foto: Pixabay.com

V neděli 23. ledna po jedenácté dopoledne se na strážníky obrátila žena ze Slatiňan s tím, že živý plot u jejího domu v místní části Škrovád někdo opakovaně poškodil ostříháním. Dotyčná hlídce uvedla, že ráno provedla kontrolu plotu, přičemž shledala, že je v pořádku. O nějakou dobu později, když se vrátila domů z nákupu, zjistila, že během její nepřítomnosti někdo ostříhal další část plotu, stejně jako nedávno. Strážníci událost zadokumentovali a věc následně dořeší přestupková komise Městského úřadu Slatiňany.

Nesprávně parkující automobily v křižovatce

V 14.20 hodin obdrželi strážníci informaci, že v okolí křižovatky ulic Strojařů a Jabloňová parkují nesprávně automobily. Hlídka na místě shledala jedno vozidlo, s jehož přítomným řidičem vyřešila dopravní přestupek na místě. Dotyčný poté neprodleně automobil přeparkoval.

Muž se hlídce svěřil, že uvažuje o sebevraždě

V 17.30 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, a to z důvodu vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba řešit oznámení občana, že z bytu jeho sestry odmítá odejít její bývalý přítel. Při příjezdu strážníků se dotyčný nacházel již před domem, neboť příslušný byt dobrovolně opustil. Vzhledem k tomu, že muž hlídce uvedl, že má k bývalé přítelkyni i nadále silnou citovou vazbu, protože mají spolu i děti, strážníci kontaktovali ženu, aby zjistili skutečný stav věci. Dotyčná sdělila, že se obává o život a zdraví bývalého přítele z důvodu jeho nedávného pokusu o sebevraždu s tím, že jí právě sdělil, že se k tomuto činu opět odhodlává. Vzhledem k tomu, že dotyčný přiznal svůj záměr skoncovat se životem i přítomné hlídce, byla na místo přivolána Zdravotní záchranná služba, jež muže převzala do své péče.

Krádež zboží v chrudimském supermarketu

V 17.31 hodin oznámil na linku 156 pracovník ostrahy hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Vzhledem k vytížení strážníků byla o spolupráci požádána Policie ČR, jež do hypermarketu vyslala policisty.

Podezřelé tikání byla ve skutečnosti kapající voda

Po 23. hodině byli strážníci přivoláni do Václavské ulice, kde z kontejneru na odpad vycházelo podezřelé tikání. Hlídka obsah nádoby na odpad prověřila, přičemž shledala, že zmíněný zvuk vydává voda, jež kape z okapu na plastovou láhev, uloženou v tomto kontejneru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here