Jen tak lehce mě neumlčí, říká starosta Pilný k neutěšené situaci na chrudimské interně

0
1650
Foto: Chrudimská nemocnice

Veřejná schůze městského zastupitelstva už podruhé otevřela neuspokojivou situaci na interně Chrudimské nemocnice, která není dlouhodobě schopna pokrýt potřeby pacientů z Chrudimi a spádového okolí kvůli nedostatečnému personálnímu obsazení. Pacienti jsou tak nuceni v některých případech dojíždět do Pardubic a stěžují si proto zastupitelům města na špatné služby nemocnice.

Věc se přitom řešila zhruba před půl rokem a krajská radní Michaela Matoušková (STAN), která je zodpovědná za chod krajského zdravotnictví, přislíbila nápravu. Jenže ta se nedostavuje. Starosta města František Pilný (ANO 2011) byl proto rád za dotaz zastupitele Jiřího Hradce (Koalice pro Chrudim), jak se bude situace dál řešit. „Měl jsem mít schůzku s paní radní Matouškovou, ale o víkendu se mi omluvila, že má covid, takže bylo naše pondělní setkání zrušeno. Dohodl jsem si tedy hned na úterý schůzku s předsedou představenstva společnosti Nemocnice Pardubického kraje Tomášem Gottvaldem a budu chtít od něj vědět, jak chce ve věci postupovat,“ říká starosta Pilný.

Jak dodává, nabídl starosta chrudimským zastupitelům, že s ním mohou jet na schůzku s Gottvaldem také. Nakonec toho využil pouze Jaroslav Moučka (KSČM). „Po schůzce budeme chytřejší. Budeme vědět, co se na interně vlastně děje a co tam představenstvo plánuje. Teprve potom z toho budeme moci vyvodit nějaké závěry. Je samozřejmé, že jakmile se paní radní uzdraví, budu chtít mluvit i s ní, protože neutěšený stav chrudimské interny i přes její dřívější přísliby přetrvává dál,“ upozorňuje František Pilný.

Připomněl při této příležitosti, jak byl na krajském zastupitelstvu napomenut za dotaz na internu s tím, že prý využívá diskuzi k řešení problémů v Chrudimi. „Ptal jsem na to proto, že pan doktor Hradec směřoval svůj dotaz právě ke krajským zastupitelům. Chtěl vědět, co pro zlepšení situace udělají. Sám za sebe mohu říct, že mě jen tak lehce neumlčí a budu ve svém úsilí pokračovat, dokud se situace na interně nezlepší,“ uzavírá starosta Pilný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here