Mysteriózní drama Slunovrat v chrudimském kině

0
420

Za bílého dne se mohou stát ty nejtemnější věci. Americko-švédský snímek Slunovrat, který zahraje ve čtvrtek 17. února chrudimský filmový klub, zavede diváky do malé vesnice v severní Skandinávii, kde se místní ráj na zemi mění v čím dál děsivější peklo…

Vztah Dani a Christiana už nestojí za nic. Ale možná to napraví výlet do Švédska s partou kamarádů. Zamíří do jedné zapadlé vesničky odstřihnuté od okolního světa, kde se jednou za 90 let koná speciální slavnost. Mladí Američané si užívají bezstarostné prázdninové veselí v místě, kde slunce nikdy nezapadá. Vše se ale zvrtne, když je vesničané přizvou k pohanským rituálům uctívajícím kult přírody.

Film se kromě precizní režie a mnohovrstevnatého scénáře vyznačuje silnou vizuální stránkou odkazující na skandinávskou folklórní idylu. Místo prvoplánových děsivých scén staví na stupňované znepokojivosti.

Promítání začne ve 20 hodin. Držitelé klubové průkazky (k zakoupení na pokladně) pořídí lístek za 70 korun, ostatní návštěvníci za 110 korun.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Totalfilm.cz
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here