Dva cizinci měli muže okrást o mobilní telefon. Nejprve ho prý chtěli půjčit a pak s ním utekli po cyklostezce u řeky

0
347
Foto: Městská policie Chrudim

V neděli 20. března v v sedm ráno upozornil strážníky občan na to, že u jednoho z domů v Malecké ulici leží na silnici uhynulá kočka. Strážníci zvíře vyzvedli a poté je dopravili do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde hlídka kočku uložila do speciálního mrazicího boxu, odkud byla vydána k odborné likvidaci.

U vojenských kasáren ležel uhynulý zajíc

V 7.24 hodin byli strážníci přivoláni k vojenským kasárnám v ulici Obce Ležáků, kde ležel uhynulý zajíc. Hlídka i toto zvíře dopravila do areálu Technických služeb, kde je uložila do speciálního mrazicího boxu.

Dva cizinci měli muže okrást o mobilní telefon

V 8.40 hodin se do služebny městské policie dostavil občan, aby oznámil, že během uplynulé noci došlo k odcizení jeho mobilního telefonu poté, co k němu v Havlíčkově ulici přistoupili dva cizinci, z nichž jeden jej požádal o zapůjčení mobilního telefonu. Jakmile jim svůj mobil půjčil, oba muži s ním bez váhání utekli po cyklostezce pryč. Hlídka událost zadokumentovala a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu Chrudim.

Řidič z Hlinska nesprávně zaparkoval Na Špici

V 8.57 hodin oznámil na linku 156 řidič, že v sídlišti Na Špici brání jeho vyjetí automobilem z parkovacího místa cizí nesprávně zaparkované vozidlo. Strážníci po příjezdu zjistili majitele vozidla z Hlinska a s pomocí tamní městské policie jej kontaktovali. Dotyčný se o chvíli později dostavil na místo a po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou automobil přeparkoval.

Nezajištěné kolo pod keřem v ulici Dr. Milady Horákové

V 11.50 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice Dr. Milady Horákové, kde žena pod keřem zaregistrovala odložené nezajištěné jízdní kolo. Hlídka tento dopravní prostředek vyzvedla a uložila jej do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

Strážníci přivolali ke zmatené ženě záchranku

Ve 13.31 hodin občané upozornili službu konající strážníky v Revoluční ulici na podivné a velmi zmatené chování obyvatelky zdejšího domu. Hlídka dotyčnou kontaktovala, avšak vzhledem k tomu, že nebyla orientovaná a hovořila zmateně, strážníci k ní přivolali zdravotní záchrannou službu, jejíž posádka po příjezdu ženu převzala do své péče.

V ulici K Májovu měl volně pobíhat větší pes

Krátce po 16. hodině obdrželi strážníci informaci, že se u areálu jedné z firem v ulici K Májovu volně pohybuje pes velkého vzrůstu. Strážníci nedaleko uvedeného místa zastihli ženu se dvěma psy, z nichž jeden odpovídal popisu zvířete uvedeného v oznámení. Jelikož dotyčná měla v této době obě zvířata řádně upevněná na vodítku, hlídka ji poučila a poté odjela.

Další pes se zatoulal v Rooseveltově ulici

V 16.17 hodin byli strážníci přivoláni do Rooseveltovy ulice, kde žena právě odchytla cizího volně pobíhajícího psa. Při příjezdu hlídky se již na místě nacházel jeho majitel, jenž uvedl, že jeho zvíře jen poodběhlo od přilehlého supermarketu. Po vyřešení události svého psa muž řádně zajistil a v pořádku odvedl.

Nalezená peněženka skončila v oddělení ztrát a nálezů

Přibližně o hodinu později kontaktovala strážníky pracovnice supermarketu v ulici SNP s tím, že do jejich prodejny zákazník uložil cizí peněženku, kterou nalezl na parkovišti. Hlídka tedy peněženku s doklady a s platební kartou v příslušném supermarketu vyzvedla a následně ji i s obsahem uložila do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here