Chrudim poptává placené vrátné do ubytovny ukrajinských uprchlíků na Všehrdově náměstí

0
563
Foto: fb

V Chrudimi finišují přípravy na nouzové ubytování uprchlíků z Ukrajiny v bývalé policejní budově na Všehrdově náměstí. Ukazuje se přitom nenahraditelná pomoc zdejšího Českého červeného kříže (ČČK), který pomáhá nejen cennými zkušenostmi a potřebným materiálem, ale i personální podporou. Zejména jsou zapotřebí vrátní, kteří se rekrutují právě z řad dobrovolníků ČČK.

Je nám ctí spolupracovat s Českým červeným křížem

„Sháníme však i další placené vrátné, neboť nám dobrovolníci pomohou překlenout jen nezbytně nutnou dobu, než za ně zajistíme náhradu. Pokud máte zájem, napište nám na e-mail ukrajina@chrudim-city.cz,“ vyzývá mluvčí chrudimské radnice Aleš Prokopec.

Jak dodává, pro uprchlíky je velice důležité spojení s domovinou. „Než bude zavedeno trvalejší internetové připojení, ČČK Chrudim nám poskytl LTE WiFi router. Dále nám dodal vybavení kuchyňky, jako je lednice, konvice, toustovač, tyčový mixér, ale také vybavení pro děti: dětské cestovní postýlky, nočníky, přebalovací podložky a další potřeby pro kojence, nezapomnělo se na stravu pro nejmenší, na ručníky, prostěradla, toaletní papír, ale i žehličku či vysavač a samozřejmě předlouhý je seznam darovaných hygienických potřeb. Je nám ctí pracovat s chrudimským Českým červeným křížem, velice si toho vážíme. Děkujeme!“ uzavírá Prokopec.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here