Občan ohlásil hromadný úhyn ryb v náhonu za letním stadionem. Podle rybářů nešlo prý o otravu

0
242
Foto: Roman Zahrádka

V pondělí 9. května v 6.38 hodin se na strážníky obrátila místní obyvatelka s tím, že jí sousedka činí naschvály. Měla dokonce poškodit pneumatiku jejího jízdního kola a udělat nepořádek ve společné kolárně. Hlídka oznamovatelku i podezřelou ženu vyzvala k sepsání zápisu o podaném vysvětlení a spisový materiál následně postoupila k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu Chrudim.

Agresor udeřil jednu z klientek ubytovacího zařízení

Po deváté ráno byli strážníci přivoláni do ubytovacího zařízení v Malecké ulici, kam se opět dostavil agresivní muž, jenž hodlal kontaktovat bývalou přítelkyni, která tady pobývá. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že dotyčný mezi tím odešel do nedalekého parku. Strážníci jej dostihli a vyzvali k podání vysvětlení. Oslovený muž hlídce uvedl, že v zařízení hodlal vyzvednout svou dceru, avšak matka ji odmítla předat do jeho péče. Když se jej další ženy snažily z budovy vyprovodit, jednu z nich před odchodem udeřil. Strážníci po těchto slovech kontaktovali poškozenou ženu, svědky incidentu a událost zadokumentovali. Případ následně dořeší přestupková komise Městského úřadu Chrudim.

Úhyn ryb v náhonu byl podle rybářů prý přirozený

Před 18. hodinou upozornil strážníky občan na to, že ve vodním náhonu u Letního stadionu zpozoroval několik uhynulých ryb. Hlídka informaci ověřila a následně kontaktovala předsedu místního rybářského spolku, jenž uvedl, že o tom ví. Dodal, že se v tomto případě nejedná o otravu ryb, nýbrž o přirozený úhyn po vysazení do vodního náhonu. Na závěr funkcionář přislíbil, že zajistí odstranění uhynulých ryb.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here