Starosta ukázal, že sliby o větší transparentnosti radnice nebyly plané a zveřejnil roční odměnu ředitele Technických služeb Chrudim

0
324
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

Pryč jsou naštěstí časy, kdy si daňový poplatník nemohl zkontrolovat, jak chrudimská radnice nakládá s jeho penězi. Vzpomeňme třeba na kauzu s odměnami pro zastupitelku Šárku Trunečkovou (SNK-ED), které nebyly nikdy, i přes četné žádosti, zveřejněny. Tajemník MěÚ František Chmelík je odmítal sdělit, jako kdyby šlo pomalu o státní tajemství. Podobné to bylo i s výdaji za výjezdy bývalého starosty Petra Řezníčka (SNK-ED) s doprovodem do Londýna, jihokorejského Soulu nebo Spojených arabských emirátů, kde se zúčastňoval vyhlašování cen soutěže LivCom Awards. Vyšly městskou pokladnu na statisíce korun, avšak nepřinesly městu hmatatelný efekt, pokud jde o zájem turistů navštívit Chrudim. Údaje o nákladech za tyto cesty byly zveřejňovány až po urgencích a ze strany radnice velmi neochotně.

Že se časy mění k lepšímu, ukázal při poslední tiskovce po skončení jednání městské rady starosta města František Pilný (ANO 2011), který na dotaz jednoho z novinářů odpovídal na výši roční odměny pro ředitele Technických služeb Chrudim Zdeňka Koláře. „Technické služby Chrudim hospodařily loni s obratem 56 milionů korun a skončily ve ztrátě 104 000 korun, což považuji s ohledem na vnější okolnosti za dobrý výsledek. Do výsledku se negativně promítly nákupy testů a testování zaměstnanců na covid-19, což stálo 160 000 korun, náklady za elektrickou energii stouply o dalších 400 000 korun, a s covidem souviselo i to, že vypadly příjmy z parkovacích automatů a z výlepu plakátů. Takže nebýt covidu, troufám si tvrdit, že zisk Technických služeb by byl 1,5 milionu korun, možná i více. Potvrzují nám to první čtyři měsíce letošního roku, kdy je firma v plusu. Pokud jde o odměnu pana ředitele Koláře, je to neveřejná informace, ale není to nic proti ničemu, když ji zveřejním. Jeho odměna činí 108 tisíc korun,“ říká starosta Pilný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here