Kapela eNDee má stále víc fanoušků, poslední květnový pátek zahraje v Pardubicích

0
163
Foto: Centrum Kosatec Pardubice

V pardubickém Centru Kosatec vystoupí v pátek 27. května eNDee. Koncert začne večer o půl osmé; lístky stojí 250 korun a lze je sehnat v Kavárně Kosatec (mobil 734 643 935) od pondělí do pátku mezi 8. až 16. hodinou. Kapela je na východě Čech na výrazném vzestupu popularity, rozšířila sestavu a nadto má v repertoáru i nové písničky. Hned několik důvodů k návštěvě tohoto večírku!

„V Kosatci zahrajeme poprvé. Přijedeme v plné sestavě a věřím, že zvedneme fanoušky ze židlí,“ říká baskytarista Aleš Klose, který mi poskytl následující rozhovor.

Jak se kapela vyrovnávala s vynucenými koncertními pauzami? Přinesly vám dlouhé „koronáčové“ měsíce i něco pozitivního?

Na všem zlém se musí najít něco dobré. Nemohli jsme hrát koncerty, tak jsme se věnovali nové tvorbě a natáčení třetího alba. Máme ho skoro hotové a vyjde letos na podzim. Křest desky s názvem AMA bude 2. prosince v klubu Žlutý pes.

Podle nových fotek i videozáznamů na webu jste se utěšeně rozrostli. Řečeno s nadsázkou: Není vhodnější považovat eNDee spíš za malý orchestr než za kapelu?

Skoro to tak vypadá. Rozrostli jsme se předloni po natočení druhého alba Whiskozita, kdy jsme si do dvou skladeb z něj přidali klávesy a dechovou sekci ve složení trubka, saxofon a pozoun. Musím říct, že se nám tohle klávesové a hlavně „plechové“ koření tak zalíbilo, že jsme je postupně doplnili i do většiny skladeb z prvního alba a větší koncerty si bez plného jedenáctičlenného obsazení už neumíme představit. I pro naše fanoušky je to větší show a hudební zážitek…

Bude koncert v pardubickém Kosatci něčím výjimečný? Chystáte nějaké překvapení?

V Kosatci to bude naše premiéra, přijedeme samozřejmě v plné sestavě a uspořádání prostor bude takové, abychom zvedli fanoušky ze židlí a bylo dost prostoru i pro tanec. A co se týče překvapení? Většinou nějaké je, někdy bohužel i pro nás, neboť kapelník je natolik kreativní a vynalézavý, že se mnohdy během hraní nestačíme divit.

Ještě musím dodat, že už máme vymyšlený druhý koncert v Kosatci, a to na 14. června. Bude probíhat společně se známým pěveckým sborem Continuo. Ten nastudoval několik našich skladeb a my se těšíme na pěveckou sílu společného podání.

Co vzkážete fanouškům, kteří už se na koncert těší?

No že se hlavně těšíme my na ně a doufáme, že jich přijde do Kosatce co nejvíc si koncert užít a podpořit tak v dnešní zvláštní době kulturu a hlavně Kosatec. A můžu slíbit, že kromě starších hitů doplněných dechy – plechy máme pro ně nachystanou malou ochutnávku z připravovaného alba.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here