Bezdomovci měli muži vytrhnout v Městském parku z kapsy peněženku. Případu se ujala Policie ČR

0
232
Městský park v Chrudimi. Foto: Kodl Cr

V pondělí 23. května před desátou dopoledne upozornil strážníky občan na to, že se u budovy úřadu v Městském parku stále nachází odstavený vrak automobilu, v jehož okolí je nepořádek. Oznamovatel byl poučen, že uvedené vozidlo je již v řešení příslušné úřednice městského úřadu, jež činí kroky k jeho odstranění.

Hlídka vykázala od obchodního centra dvojici lidí

V 10.50 hodin kontaktoval strážníky občan s tím, že u obchodního centra ve Škroupově ulici posedávají bezdomovci, kteří tady obtěžují kolemjdoucí lidi. Hlídka odsud pro nevhodné chování vykázala dvojici lidí.

Bezdomovci měli vytrhnout muži z kapsy peněženku

V 16.38 hodin byli strážníci přivoláni do Městského parku, protože tam měli bezdomovci místnímu obyvateli z kapsy kalhot vytrhnout peněženku s penězi. Vzhledem k tomu, že hlídka v uvedeném jednání shledala podezření ze spáchání trestného činu, o události informovala Policii ČR, jež poté věc převzala k šetření.

Strážníci pátrají po totožnosti zloděje mobilního telefonu

Před 17. hodinou oznámil na linku 156 obyvatel Pardubické ulice, že u zdejší prodejny jistý muž odcizil jeho mobilní telefon. Oznamovatel strážníkům následně sdělil, že dotyčný jej oslovil s žádostí o zapůjčení telefonního přístroje, aby v něm mohl zhlédnout určité videonahrávky. Jakmile jeho žádosti vyhověl, muž s jeho telefonem rychle odešel pryč. Hlídka událost zadokumentovala, přičemž pokud se následným šetřením nepodaří ustanovit osobu možného pachatele, spisový materiál postoupí přestupkové komisi Městského úřadu Chrudim s návrhem na odložení.

Hlasitá dvojice rušila na Borzně po 22. hodině noční klid

Krátce po 22. hodině bylo oznámeno na linku 156, že na lavičce u obchodního centra na Borzně sedí žena bez domova a křikem tady ruší noční klid. Hlídka na místě zastihla dvojici hlasitých lidí, kterou po vyřešení přestupku odsud vykázala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here