Chrudimská nemocnice bude mít od poloviny června nového ředitele. Jan Marounek povede zároveň i nemocnici v Pardubicích

0
1707
Foto: Chrudimská nemocnice

Debata s představiteli obecních samospráv, která se i tentokrát týkala tématu zdravotnických služeb v gesci Pardubického kraje, se po Svitavách přesunula do Chrudimi. Na setkání dorazili nejen starostové obcí, ale i zastupitelé. V sále nakonec diskutovaly více než dvě desítky osob.

Zdravotnická záchranná služba, LDN Rybitví, DC Veská nebo Hamzova léčebna, to všechno jsou zdravotnická zařízení, jejichž vedení se v Chrudimi představilo. Velká část programu byla věnovaná i Chrudimské nemocnici. Do té v polovině července nastoupí nový oblastní ředitel pro zdravotní služby, který kromě Chrudimské nemocnice povede ještě nemocnici v Pardubicích. „Je pro mě velmi podstatné, abychom jako kraj dokázali o důležitých tématech pravidelně komunikovat se starosty obcí. I proto tato setkání pořádáme. Jméno nového ředitele, jehož pozici se podařilo obsadit po více než roce, jistě takovýmto tématem je,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaela Matoušková (STAN) s tím, že Jan Marounek, který výběrové řízení vyhrál, je lékař s bohatými zkušenostmi z praxe i z Ministerstva zdravotnictví, zná legislativu a rozumí fungování zdravotnických zařízení.

Po nástupu čeká na nového ředitele velký úkol v podobě personální stabilizace nemocnice. „Chrudimská nemocnice má v Nemocnici Pardubického kraje svoji nezastupitelnou roli v péči o více než sto tisíc obyvatel okresu. I nadále se s ní počítá jako s jednou z našich pěti nemocnic akutní péče a je dlouhodobě plánován její rozvoj,“ uvedl během své prezentace generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald a náměstkyně Michaela Matoušková jej v prohlášení podpořila: „Pardubický kraj bude svým obyvatelům, a nejen jim, i nadále nabízet služby ve všech svých pěti nemocnicích akutní lůžkové péče. Na tom se nic nemění.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here