Bylinky léčí a prospívají zdraví. Na sobotní přednášce se dozvíte, jak s nimi zacházet

0
191
Foto: Dollarphotoclub.com

Rádi upozorňujeme na malé a nenápadné akce v našem městě. Ani v době internetové totiž neplatí, že zajímavá nebo chvályhodná věc si na cestě za lidmi vystačí sama… Zveme tedy na přednášku Hanky Binkové o bylinkách a jejich léčebných účincích: uskuteční se v sobotu 4. června od 9 hodin v jídelně Zemědělské školy v Chrudimi.

Bylinkářka a zdravotní sestra se narodila na Vysočině, příroda jí byla od dětství druhým domovem a možná právě tehdy se rodil její vztah k léčivým rostlinám. Dnes je sbírá a připravuje z nich bylinné čaje, tinktury a masti. Stojí za zmínku, že přitom používá recepty ze starého herbáře po prababičce.

Kurýrování se neobejde bez přírodních přípravků. Sáhnout třeba při chřipce po bylinkovém čaji a podpořit tělo vitamíny je prostě správné: takzvané babské rady jsou prověřené časem a opravdu pomáhají. Paní Binková na sobotní přednášce o „čarovné“ bylinné léčbě sdělí mnoho užitečného. Poradí, kdy rostliny sbírat, jak je sušit a uchovávat, k čemu a jak je využívat. Nejspíš i prozradí, jaký čaj povzbuzuje chuť na lásku.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here