Krajská radní Matoušková znovu uklidňovala personál Chrudimské nemocnice. Interna má být fakticky před uzavřením

0
1311
Foto: Chrudimská nemocnice

Krajská radní zodpovědná za zdravotnictví Michaela Matoušková (STAN) přijela podle starosty Františka Pilného (ANO 2011) v pondělí 13. června už podruhé rozptýlit obavy zaměstnanců Chrudimské nemocnice, kterým se nelíbí personální situace na pracovišti a vzrůstá mezi nimi nejistota. Předtím už radní jednala 19. května v nemocnici o mimořádné situaci také s některými okolními starosty a chrudimskými zastupiteli, lékaři.

„Problém řeším s představenstvem nemocnice a krajskou radní pro zdravotnictví už více než půl roku. V posledních dvou měsících skoro každý den. Komunikuji i s některými zaměstnanci Chrudimské nemocnice,“ říká starosta Pilný, který je krajně znepokojen odchodem některých lékařů a dalšího zdravotnického personálu z Chrudimské nemocnice, stejně jako bezradností vedení Pardubického kraje, jemuž se nedaří situaci v Chrudimi konsolidovat. Naopak se dál zhoršuje. „Divil jsem se například, kolik lidí podalo výpověď na interně. Trval jsem tedy na tom, aby s nimi bylo ještě komunikováno a znali jsme důvody jejich výpovědí. Představenstvo mi slíbilo tyto pohovory provést. Pokud totiž neseženeme na internu nové lékaře a zdravotní sestry, pak jí vážně hrozí uzavření,“ varuje František Pilný.

Situace se zkomplikovala zároveň na dětském oddělení, jež patří široko daleko k nejvyhledávanějším. Jak se nám podařilo zjistit, primář tohoto oddělení a zároveň poslanec a zdejší zastupitel David Kasal (ANO 2011) měl být k výpovědi přinucen, ale kraj se údajně zalekl veřejného mínění, které je na straně Kasala, a měl odvolanému primáři nabídnout, aby ve funkci setrval. O podmínkách jeho dalšího působení v Chrudimské nemocnici se prý jedná a k věci má být vydáno společné tiskové prohlášení. Situaci budeme dál sledovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here