Daniel Lebduška: Jedna nevýhra pro vedení Pardubického kraje za druhou

0
389
Foto: fb

Tento týden je tedy pro vedení našeho kraje jedna nevýhra za druhou. Tak si je shrňme:

1) Problémy s autobusovou dopravou v kraji – klidné vody naší krajské politiky rozčísl jako uragán problém s nevypravenými spoji nového dopravce BUS line – i tady na sítích se hromadí naštvání na nezvládnutou situaci. Odkaz na diskuzi v komentu. Přitom ještě před dvěma měsíci bylo všechno malováno na růžovo. Myslím si, že jízdné zdarma na nevypravené spoje nic nevyřeší. Je to vlastně trochu nonsens.

Proto se ptám: opravdu se kraj spokojil se slovním ujištěním, že to u sedmimiliardové zakázky má dopravce personálně pokryté, nebo opravdu probíhala nějaká forma kontroly před začátkem plnění? Pokud ne, tak toto jednání je určitá forma hazardérství a byznysové naivity. Michal Kortyš

2) Zvěsti o zavírání nemocnice v Chrudimi – stálé ujišťování, že nemocnice bude dál fungovat, že je na stole plán, a tak dále, a tak dále. Velmi doufám, že Michaela Matoušková opravdu dodrží své slovo a uzavření interny bude trvat jen „přes prázdniny“ a nejedná se o taktiku „však oni si zvyknout, přes prázdniny to taky nefungovalo, tak pokračujeme dál.“ Téměř nikdy nekoukám na stranickou příslušnost, ale na to, aby se dělali věci správně. Proto podpořím petici Petra Lichtenberga a budu nadále pracovat na tom, aby se Chrudimská nemocnice nerozpadla!

3) Přetrvávající problémy se zakázkami kolem CUP v nemocnici Pardubice – tohle je vleklý problém, který ale ukazuje na určitou marnost při zadávání veřejných zakázek – posuďte sami, třikrát vypsané výběrové řízení, třikrát zrušené VŘ. Znamená to, že zdravotníci v Pardubické nemocnici si ještě nějakou dobu počkají na novou kuchyni a jídla se budou muset i nadále dovážet. K tomuto tématu se ale ještě vrátím.

Daniel Lebduška, městský a krajský zastupitel

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here