Najetí do muže v Havlíčkově ulici klasifikovala policie zatím jen jako přestupek. Mohlo zde totiž dojít k bránění v jízdě

0
182
Ilustrační foto: Pixabay.com

Obvodní oddělení Policie ČR Chrudim se ujalo vyšetřování nehody, během které došlo v neděli 12. června po 22. hodině poblíž restaurace Kateřina k úmyslnému sražení muže projíždějícím automobilem. Případ vzbudil ve městě mimořádnou pozornost.

Jak už jsme informovali na začátku týdne, jako první dorazili na místo městští strážníci, kteří následně vyrozuměli republikovou policii a přivolali sem další sanitu Zdravotnické záchranné služby, neboť se svědkyni události udělalo z pohledu, který se jí naskytl, špatně. A k čemu tady vlastně došlo? Jedenadvacetiletý řidič vozidla BMW měl úmyslně najet do 23letého chodce. Jak ale záhy vyšlo najevo, řidič bavoráku řídil střízlivý, zatímco chodec nadýchal 1,73 promile alkoholu.

Policejní mluvčí Andrea Muzikantová k případu poznamenala, že je nyní prověřováno, zda skutečně došlo k úmyslnému najetí na chodce, nebo o bránění v jízdě ze strany chodce. Případ je tedy prozatím evidován jen jako přestupek proti občanskému soužití.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here