Starosta by rád projednal s obyvateli ulice Na Kopci rekonstrukci zdejší problematické komunikace

0
249
Současná komunikace v ulici Na Kopci. Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

„Ulice Na Kopci je problematická,“ konstatuje starosta města František Pilný (ANO 2011). „Jednak je úzká a za druhé nemá potřebné stavební parametry,“ dodává vzápětí. S místními obyvateli by proto rád ve středu 29. března od 16.30 hodin projednal ve velké zasedací místnosti v budově Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici čp. 67 možnost, jak  místní komunikaci rekonstruovat.

Zástupci chrudimské radnice se s obyvateli uvedené ulice sešli už loni v létě a řešili s nimi jejich požadavky. „Předtím jsme všechny zdejší obyvatele obeslali s tím, zda nám prodají části svých pozemků potřebné pro rozšíření komunikace, ale odpovědi byly většinou zamítavé,“ konstatuje starosta Pilný. Zdejší komunikace už přitom desítky let nesplňuje parametry k jejímu regulérnímu provozování a město zde proto nemůže investovat do jakékoli opravy, navíc když chce přivést do této lokality kanalizaci.

Po výše uvedené zkušenosti se nabídl vedení radnice předseda Komise stavební a rozvoje MěÚ Chrudim Lukáš Závodný s tím, že zkusí zhotovit výkresy, aby zábory pozemků byly co nejmenší a přesto se do těchto míst vešla jednopruhová komunikace s pohodlným chodníkem. „Udělal to pro město zdarma a ve svém volném čase,“ kvituje s povděkem František Pilný. „Následně zkusí obejít vlastníky a uvidíme, zda nastane v této záležitosti nějaký posun k lepšímu,“ uzavírá starosta Pilný problém. Nakolik se to podařilo, ukáže nyní středeční schůzka s občany.

Návrh rekonstrukce ulice Na Kopci, který chce starosta s občany projednat: https://www.chrudim.eu/…848

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here