Na silnici v Poděbradově ulice se vypravila kachna s mláďaty. Strážníci je dopravili k jezírku v Městském parku

0
184
Foto: Pixabay.com

V úterý 28. června v 8.11 hodin požádala o spolupráci strážníky operátorka Zdravotní záchranné služby, jejíž posádka byla přivolána do ulice Čs. armády k ženě s malým dítětem, jež seděla u budovy vlakového nádraží. Strážníky po příjezdu na místo zdravotníci požádali, aby osobní věci ženy odvezli a uložili je do jejího automobilu zaparkovaného v Chrudimi. Hlídka jejich žádosti vyhověla, přičemž klíče od příslušného vozidla poté předala dotyčné ženě.

Žena odchytla na ulici kachňata a předala je strážníkům

Přibližně o půl hodiny později přivolala strážníky do Poděbradovy ulice žena, jež tam zpozorovala divokou kachnu s káčaty, kterak se chystaly přejít silnici, přičemž pojala obavu, aby je cestou nesrazily projíždějící automobily. Oznamovatelka dále uvedla, že mladé kachny již odchytla a umístila je do krabice, kterou prozatím umístila na stinné místo. Hlídka všechna káčata dopravila do Městského parku, kde je vypustila k rybníčku, kam se následně dostavila i jejich matka.

Hlídka domlouvala dvěma chovatelům psů

V 19.46 hodin vyjeli strážníci do ulice Dr. Václava Peška, kde se právě nacházela žena, jež tam denně venčí své psy bez vodítka. Hlídka na místě zastihla dvě osoby, jež uvedly, že na travnaté ploše často umístí překážky a následně zde cvičí své psy na volno. Strážníci obě ženy poučili a po vyřešení přestupků odjeli.

Muž zavadil berlí o prodejní regál a rozbil dvě lahve

Ve 21.16 hodin informovala strážníky ostraha supermarketu v ulici SNP, že v prodejně došlo ke krádeži zboží. Po příjezdu strážníků do supermarketu vyšlo najevo, že v tomto případě k přestupku proti majetku nedošlo, neboť událost spočívala v tom, že přítomný zákazník během chůze po prodejní ploše zavadil berlí o prodejní regál, následkem čehož došlo k neúmyslnému rozbití dvou láhví alkoholu. Hlídka zjistila totožnost dotyčného, jenž nemohl způsobenou škodu uhradit na místě, a potřebné údaje poté poskytla pracovníkovi prodejny pro účely případného občanskoprávního řízení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here