Strážníci vypustili v Městském parku ven z auta psa, který měl v důsledku horka kolabovat, a dali mu napít

0
231
Foto: Pixabay.com

Ve středu 29. června v 8.22 hodin oznámila žena na linku 156, že v určitém úseku Poděbradovy ulice zaregistrovala silné znečistění vozovky. Strážníci kritické místo prověřili a poté na nedalekém staveništi kontaktovali stavbyvedoucího, jenž přislíbil, že zjedná nápravu s tím, že bláto, jež na komunikaci opadalo z kol automobilů během vyvážení zeminy, bude neprodleně odstraněno. Po vyřešení události hlídka odjela.

Kdo pomaloval dům ve Sladkovského ulici?

Krátce po deváté ráno informoval strážníky obyvatel Sladkovského ulice, že někdo pomaloval jeho dům. Strážníci na budově shledali, že došlo k potřísnění její podezdívky zřejmě mrkví či jablkem. Událost byla zadokumentována a spisový materiál bude následně postoupen k řešení přestupkové komisi Městského úřadu Chrudim.

Rozlomený strom u prodejny v sídlišti U Stadionu

V 10.46 hodin bylo oznámeno na linku 156, že se u jedné z prodejen v sídlišti U Stadionu nachází rozlomený strom, v jehož okolí se často pohybují lidé. Oznamovatel dále poukázal, že se na nábřeží Karla Čapka právě staví v silnici loutkářský stan, přičemž tudy neprojedou automobily pacientů směřujících do ordinace zdejší praktické lékařky. Strážníci okolí nebezpečného stromu v uvedeném sídlišti obehnali páskou s nápisem zákaz vstupu, aby nedošlo ke zranění osob, přičemž o vzniklém nebezpečí vyrozuměli příslušnou úřednici Městského úřadu Chrudim, aby učinila další opatření. Ohledně neprůjezdné komunikace hlídka zjistila, že na jejím opačném konci Technické služby Chrudim odstranily přenosné betonové květináče, aby tudy dočasně mohla projíždět vozidla směřující na nábřeží.

Klientka chrudimské radnice odmítala setrvat na chodbě

V 16.34 hodin kontaktovala strážníky úřednice Městského úřadu Chrudim s tím, že jedna z klientek odmítá prozatím setrvat na chodbě úřadu a vstupuje do kanceláře, kde narušuje jednání úředníků s jiným člověkem. Hlídka po příjezdu v budově zmíněnou občanku již nezastihla.

V Městském parku měl kolabovat pes zavřený v autě

Krátce po 17. hodině oznámila na tísňovou linku žena, že před budovou úřadu v Městském parku zaregistrovala zaparkovaný automobil, v jehož interiéru byl uzavřený pes, jenž uvnitř vlivem horka podle jejího názoru kolaboval. Jelikož se majitele vozidla strážníkům nepodařilo kontaktovat, otevřeli neuzamčené dveře jeho automobilu a zvíře upevněné na vodítku vypustili ven a napojili je vodou. Po příchodu majitelky psa hlídka událost zadokumentovala a věc bude předmětem dalšího šetření městské policie.

Asistence u ošetřování muže, který pobíhal v kolejišti

V 18.41 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť bylo třeba, aby strážníci asistovali posádce Zdravotní záchranné služby, jež se snažila ošetřit muže, který pobíhal v kolejišti. Při příjezdu hlídky dotyčný seděl v klidu uvnitř sanitního vozu a přítomnost strážníků již nebyla zapotřebí.

Žena zpozorovala u kasáren mladíka sedícího na ulici

Ve 21.55 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Obce Ležáků, kde nedaleko vojenských kasáren žena zpozorovala mladíka, jenž seděl na ulici i přes nepříznivé meteorologické podmínky. Hlídka místo i jeho okolí prověřila, avšak dotyčného mladého člověka tady nezaregistrovala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here