Aleš Prokopec: Kotlíkové dotace v Chrudimi – žádosti lze podávat ještě do konce srpna

0
144
Foto: Pixabay.com

Od 1. 9. 2022 nesmí být provozovány nevyhovující kotle na tuhá paliva zařazené do emisní třídy 1 a 2, které slouží jako zdroj tepla pro teplovodní soustavu ústředního vytápění, a které nejsou navrženy rovněž pro přímé vytápění místa instalace.

Jak poznám, že mám nevyhovující kotel? Jaký mi hrozí postih a jak se mu vyhnout? Kdo a kde může žádat o dotace? Tyto a další informace naleznete v přiloženém letáku (PDF, 573 kB) a na webu kotlikydotace.cz.

Pardubický kraj bude v roce 2022 poskytovat kotlíkové dotace pro žadatele s nižšími příjmy. Hlavním kritériem je, že žadatel pobírá starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně, dávky hmotné nouze, nebo že průměrný čistý roční příjem na člena domácnosti v roce 2020 nebyl vyšší než 170 900 korun. Žadatelem o dotaci může být vlastník nebo spoluvlastník rodinného domu, bytové jednotky v bytovém domě, nebo trvale obývané stavby pro rodinnou rekreaci na území Pardubického kraje. Vyhlášení výzvy Pardubického kraje na předkládání žádostí o kotlíkovou dotaci je plánováno na květen 2022, ukončení příjmu žádostí bude 31. 8. 2022. Podrobnosti najdete na webu Pardubického kraje.

Vlastníci a spoluvlastníci nemovitostí, kteří nespadají mezi domácnosti s nižšími příjmy, mohou využít kotlíkovou dotaci z Nové zelené úsporám. Výhodou je, že v rámci jedné žádosti mohou požádat i o další podporu jako třeba na zateplení nebo využití dešťové vody. Díky komplexnímu projektu navíc získají finanční bonus. Poskytovatelem dotace je Státní fond životního prostředí. Bližší informace lze získat na webu Státního fondu životního prostředí České republiky.

Mgr. Aleš Prokopec, Město Chrudim, tiskový úsek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here