V Pardubicích se koná Pernštejnlove – oblíbený divadelní festival v srdci Čech

0
132
Foto: fb

Venkovní festival v podmanivém prostředí pardubického zámku se stal letní stálicí na pardubické kulturní mapě. Od úterý 26. do soboty 30. července na diváky čeká v hlavním programu deset divadelních představení.

Festival Pernštejnlove nabízí inscenace o lásce a vztazích ve všech podobách. Z toho vychází i název festivalu, který v sobě spojuje lásku (anglicky love) a Pernštejny, slavný šlechtický rod, který vystavěl pardubický zámek. Dramaturgie vybírá z toho nejlepšího, co se v daném roce urodilo na amatérské scéně. Zve také tři až čtyři profesionální produkce. Festival se nevyhýbá ani pohybovému divadlu, žánru stand-up, muzikálům nebo studentským inscenacím z DAMU.

V malebném areálu uprostřed města se hraje na několika scénách. Na obou nádvořích, v šapitó na valech nebo na parkáně. Souhra renesančního zámku, skvělých her různých žánrů a teplých letních večerů tvoří kouzelnou atmosféru.

V úterý zahájí festival úsměvná autorská komedie o tom, že všichni máme nějaký mindrák, „Hřeben Bruce Willise“ v podání olomouckého Divadla Tramtarie. To mělo u diváků v předchozích ročnících vždy velký úspěch. Tentokrát půjde o příběh o mladém rockerovi, kterému do kariéry zasáhne fakt, že mu začnou padat vlasy.

V sobotu se dopoledne pobaví děti a večer se dostaví Adéla, co ještě nevečeřela

Východočeské muzeum v Pardubicích a spolek NaEx, pořadatelé festivalu, myslí i na děti. Tentokrát se mohou těšit na interaktivní inscenaci „Za pohádkou kolem světa“, kterou v premiéře uvede pardubické Týbrďo divadlo! v sobotu 30. července od 10 hodin.

Příznivci muzikálu si přijdou na své rovněž v sobotu, kdy se na jevišti objeví populární masožravka. Pražský soubor Hrobeso totiž naservíruje na závěr festivalu hororovou muzikálovou komedii „Adéla ještě nevečeřela“ na motivy stejnojmenného oblíbeného filmu.

Za zmínku stojí i bohatý doprovodný program. Vždy po skončení divadla na hlavní scéně, zhruba o půl jedenácté, začne na parkáně koncert zajímavé osobnosti hudební scény. Třeba ve středu to bude Chanson Trio Coucou a v pátek písničkář a multiinstrumentalista David Pomahač. Kompletní program pětidenní přehlídky najdete na stránkách https://www.pernstejnlove.cz.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here