Matka odmítala v sídlišti U Stadionu pustit v noci svoji dceru domů

0
292
Foto: Roman Zahrádka

V pátek 29. července v 17.02 hodin bylo oznámeno na linku 156, že se u splavu v parku Střelnice nachází odložené a nezajištěné dětské jízdní kolo. Hlídka tedy dopravní prostředek vyzvedla a následně jej uložila do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu Chrudim.

Skupina mládeže měla obtěžovat na nádraží cestující

V 19.13 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že se před budovou vlakového nádraží v ulici Čs. armády zdržuje skupina mládeže, jež předtím ve vstupní hale nádraží obtěžovala cestující. Strážníci po příjezdu na místo jednali s oznamovatelkou, jež sdělila, že mladí lidé před jejich příjezdem odešli neznámo kam a dodala, že pokud by se na nádraží vrátili a opět se budou nevhodně chovat, přivolá je. Hlídka poté odjela.

Bezdomovec záměrně neuhradil zboží v supermarketu

Po 21. hodině informovala strážníky ostraha supermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, že tady muž bez domova záměrně neuhradil zboží. Vzhledem k tomu, že se dotyčný ke svému úmyslnému jednání doznal, vyřešila s ním hlídka přestupek proti majetku uložením pokuty. Zadržené zboží bylo v pořádku vráceno zpět do prodeje.

Stížnost na velký hluk před půlnocí ve Filištínské ulici

Ve 23.30 hodin bylo oznámeno na linku 156, že ve Filištínské ulici zní velký hluk. Strážníci zde zastihli skupinku lidí, jež se vzájemně polohlasně bavila. Protiprávní jednání v tomto případě hlídka tedy neshledala, neboť doba nočního klidu byla v tento den stanovena až od půlnoci.

Další stížnost na hluk ve Filištínské ulici kvůli oslavě

O dvacet čtyři minut později vyjeli strážníci opět do Filištínské ulice, kde zněl hluk, přičemž oznamovatel pojal podezření, že se tady koná oslava narozenin. Při příjezdu hlídky byl však v ulici naprostý klid a pořádání oslavy nic nenasvědčovalo.

Matka odmítala U Stadionu pustit svoji dceru domů

Krátce před jednou hodinou v noci se obrátila na strážníky místní mladá žena s tím, že když se vrátila do místa svého bydliště v sídlišti U Stadionu, její matka ji odmítla pustit domů, přičemž dodala, že nemá v tomto bytě hlášené trvalé bydliště, avšak má zde uloženy své osobní věci, jež potřebovala vyzvednout. Protože strážníci oznamovatelku na smluveném místě nezastihli, operátor městské policie ji telefonicky kontaktoval. Dotyčná poté sdělila, že matka ji nakonec domů pustila a přítomnost hlídky není již zapotřebí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here