Sportovní park Pardubice nabídne devět dní sportu, kultury a exkurzů do světa vědy

0
117
Sportovní park Pardubice. Foto: fb

Sportovní park Pardubice navazuje na veleúspěšnou akci Olympijský park Pardubice z roku 2016, kterého se během 17 dní zúčastnilo přes 350 tisíc návštěvníků. Díky ní vznikla ve spolupráci se mnoha oddíly a kluby nová tradice: devět dní plných sportu, a to během druhého srpnového týdne v příjemném prostředí parku Na Špici. Letos akce začne v sobotu 6. srpna a potrvá do 14. srpna.

Do areálu na soutoku Labe a Chrudimky opět přijedou a přijdou lidé z celé republiky. Nejvíc si užijí děti a mladiství, kteří se během Parku rozhodnout vyzkoušet desítky různých sportů na souši i na vodě. Tak zjistí, který sport je právě pro ně nejlepší. Zatímco vstup do samotného areálu je zdarma, přístup na jednotlivá sportoviště umožní hrací karta: je časově neomezená, stojí 90 korun a seženete ji na pokladně Sportovního parku. Za zdolání 12 disciplín získáte diplom a za zdolání 16 disciplín i medaili.

Denně je od 9 do 18 hodin přichystán velmi bohatý program plný sportu, ale po dvouleté „covidové“ pauze i kulturou. Na obou řekách i v parku se představí více než 60 sportovních klubů z Pardubic a okolí, které se budou po třech dnech střídat na pětadvaceti stálých a variabilních stanovištích. Tradičním partnerem akce je také Univerzita Pardubice, na jejímž stanovišti návštěvníky čeká oblíbená exkurze do světa vědy.

Po dvouleté odmlce se během Parku opět uskuteční i koncerty. Novinkou jsou taneční workshopy či divadélko pro děti.

Tři hromadné běhy, večerní Pardubice na bruslích či běh suchou nohou přes Labe

Park zahájí v sobotu 6. srpna den se Službami města Pardubic s názvem Zažij město. V neděli se poběží první z hromadných běhů: Gladiátor Race Run. Druhý běh patří generálnímu partnerovi Sportovního parku ‒ firmě Foxconn ČR a uskuteční se ve středu 10. srpna. V sobotu 13. srpna pak je na programu oblíbený běh Barvám neutečeš, jehož trasa je dlouhá pět kilometrů a barevná nálož pobaví děti i dospělé.

Den s hasiči, ukázky výcviku služebních psů a koní městských strážníků, večerní Pardubice na bruslích, ale také adrenalinový běh přes plovoucí most přes řeku Labe – takový je namátkový výčet akcí v rámci klasického sportovního programu. Podrobné informace najdete na stránkách https://www.sportovnipark.cz/ či facebooku.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here