Do chrudimského Bioleťáku v neděli zavítá Amélie z Montmartru

0
97

I novinář je člověk chybující a kromě omluvy čtenářstvu by měl svůj prohřešek napravit. Nuže, v nabídce filmů Bioleťáku na tento týden byla mnou opomenuta roztomile potrhlá Amélie z Montmartru: na plátně se objeví v neděli 7. srpna. Jde o filmovou klasiku z roku 2001, jež na začátku nového století proslavila francouzskou kinematografii.

Promítání začne ve 21 hodin. Za lístek na večer filmového klubu zaplatí držitelé klubové průkazky 70 korun, ostatní návštěvníci za 110 korun.

Romantická komedie o stydlivé Pařížance nabídne publiku hned několik trumfů: magickou náladu centra Paříže, nesmělou číšnici s laskavým srdcem v podání Audrey Tautou a skvělý hudební doprovod. „Naprosto mě uhranula – začala jsem nosit červený baret a učit se francouzsky. Kdyby mi tenkrát někdo řekl, že jednou budu pracovat na návratu této výjimečné klasiky, nevěřila bych mu. Diváky báječně vytrhne z trudnomyslné přítomnosti a potěší je stejně jako créme brulée, kterému špičkou lžičky rozbijete krustičku karamelu. Do kina tentokrát vezmu i moji mámu. Amélie je totiž přesně ten film, ze kterého budeme mít radost obě dvě a dáme si po něm skleničku francouzského vína,“ přiznala se Hana Kijonka z distribuční společnosti Aerofilms.

Krabička s klukovským pokladem a její doručitelka jako medicína na blbou náladu
Poslední srpnový den roku 1997 ve čtyři ráno dostane Amélie nápad. Musí stůj co stůj najít dávného majitele krabičky, kterou náhodou našla ve svém bytě, a klukovský poklad mu vrátit. Jestli to ocení, je rozhodnuto: Amélie začne zasahovat jiným lidem do života. Jestli ne, tak nic… Snímek o drobných, ale o to důležitějších radostech, který získal několik prestižních ocenění, neztratil nic ze svého šarmu.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Totalfilm.cz
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here