MFK Chrudim – FK Viagem Příbram 3 : 0 (3 : 0)

0
205

2. kolo, 6. 8. 2022 v 10:15 hod. Fotbalisté Chrudimi napravili prohru z úvodního kola sezony FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti Vyškovu a zapsali premiérové vítězství v novém ročníku. Na svém trávníku si poradili s Příbramí, kterou porazili rozdílem tří branek. Za Vodojemem bylo rozhodnuto už po necelé půlhodině, Chrudimští totiž vměstnali všechny tři své trefy do úvodních 22 minut.

Příbram poražena po skvělé první půli!

Chrudimští fotbalisté chtěli v zápase s Příbramí odčinit nepříjemnou úvodní porážku 0:3 a za tímto cílem vykročili s pořádnou vervou. Na svého soupeře před vlastními fanoušky doslova vlétli a ve druhé minutě slavili první úspěch. Kodýdek se dostal z levé strany do pokutového území, kde se mu podařilo procpat míč na Petra Průchu, jenž dokázal trefit odkrytý kout příbramské branky a poslal Chrudim do vedení!

Namlsaní domácí ale pokračovali ve velké stylu. Fotbalovou parádu předvedl po čtvrthodině hry také Jan Záviška, jenž se položil do centrovaného míče a ze vzduchu prudkým projektilem rozradostnil chrudimské tribuny podruhé! Vynikající první půlku úvodního poločasu podtrhla další akce po pravé straně, kterou na přední tyči zakončil Tomáš Jedlička a svým prvním gólem v dresu Chrudimi upravil již na rozdíl tří branek.

Na druhé straně skončila střela Pavla Osmančíka na tyči chrudimské branky, do kabin se tak šlo za stavu 3:0. Po pauze již tolik velkých šancí vidět nebylo, hosté se snažili o snížení, jenže jejich snahy definitivně zmařila červená karta Jakuba Jeřábka za zákrok na Josefa Koželuha. Další branka již v Chrudimi nepadla, domácí si pohlídali výhru a úvodní tříbodový zisk v sezoně. To Příbram naopak zapsala úvodní porážku.

Ohlas k utkání

Radek Kronďák (trenér MFK Chrudim): „Maximální spokojenost. My jsme věděli, jak Příbram hraje a chtěli jsme jejich snahu elimitovat a hrozit z brejků. A přesně to se nám podařilo. Proměnili jsme tři šance, druhá půle už byla taková “dohrávající” a po vyloučení už bylo definitivně hotovo. Ve Vyškově jsme dostali tři góly, potřebovali jme první domácí zápas zvládnout, aby byl klid na práci, to se povedlo a jsme za to strašně rádi.”

Statistiky zápasu

Branky: 2. Průcha, 15. Záviška, 22. Jedlička. Rozhodčí: Kvítek – Kotalík, Poživil. ŽK: 2:1. ČK: 0:1 (57. Jeřábek). Diváci: 750.