Co zahraje chrudimské letní kino tento týden

0
195

Bioleťák nabízí druhý srpnový týden další kolekci zajímavých filmů. Pojďme si je stručně představit.

V úterý 9. srpna znovu poběží na plátně Zátopek. České drama o našem legendárním atletovi, které se při loňské premiéře těšilo velkému diváckému zájmu, dozajista potvrdí své kvality i s jistým časovým odstupem… Australský rekordman Ron Clarke přijíždí v pohnutém roce 1968 do Prahy za běžcem Emilem Zátopkem, jehož bezmezně obdivuje. V jejich rozhovorech se děj retrospektivně vrací do stěžejních momentů atletova sportovního i soukromého života a vytváří komplexní portrét muže, který neztrácí tempo ani poté, co jeho poslední závod skončí, a dokáže bojovat nejen na stadionu.

Fanouškům jedné z nejslavnějších komiksových postav leccos napoví už název filmu, který se promítá ve středu. Americká akční sci-fi Spider-Man: Bez domova vůbec poprvé odhaluje totožnost super hrdiny. Pavoučí muž z „našeho“ sousedství již nedokáže oddělit svou zodpovědnost od běžného života, čímž se jeho nejbližší ocitnou ve velkém nebezpečí. Požádá proto Doctora Strange, aby mu pomohl jeho tajemství obnovit. Kouzlo však způsobí v realitě obrovskou trhlinu, jíž do světa proniknou ti nejmocnější zloduši, kteří kdy se Spider-Manem bojovali v paralelním světě. On tak musí porazit dosud největší zlo, což navždy změní nejen jeho budoucnost, ale i budoucnost paralelních světů.

Ve čtvrtek je na programu americká akční komedie Bullet Train. Oblíbený herec Brad Pitt v ní hraje nájemného zabijáka Berušku, který je odhodlán vykonávat svou práci mírumilovně, jelikož se mu spousta předchozích kšeftů vymkla z rukou a smůla se mu lepí na paty. Osud má nicméně jiné plány: Beruška při své misi nastoupí do nejrychlejšího vlaku světa a dostane se do křížku se smrtícími protivníky. Jejich cíle jsou vzájemně propojené a zároveň protichůdné. Konec trati je pouze začátkem nepřetržité divoké a vzrušující jízdy napříč moderním Japonskem…

Dobrodružná americko-japonská komedie s prvky sci-fi Ježek Sonic 2 bude v pátek podívanou pro celou rodinu. Ve chvíli, kdy Doktor Robotnik (Jim Carrey) osudově uvízl na Houbové planetě, ztratil Sonic jediného opravdu schopného nepřítele. A začal se hodně nudit. Občas vypomůže policii dopadnout pár gaunerů, ale jinak nemá svou energii do čeho vrhnout, což jeho největšího kámoše šerifa Toma docela stresuje. Jenže vynalézavý Robotnik dokázal nalézt způsob, jak ze svého houbového vězení uniknout a vrátit se na Zemi. A navíc se spojil s ježurou jménem Knuckles: chlupatou červenou koulí plnou zloby a unikátních schopností.

Zatím poslední bondovka, která vznikla loni v britsko-americké koprodukci, v názvu troufale ujišťuje, že Není čas zemřít. V Bioleťáku ji můžete zhlédnout v sobotu 13. srpna. Agent 007 skončil aktivní službu a užívá si zasloužený odpočinek na Jamajce. Klid však nemá dlouhého trvání – objeví se totiž jeho starý přítel Felix Leiter ze CIA a požádá ho o pomoc. Mise na záchranu uneseného vědce se ukáže být zrádnější, než se zpočátku zdálo. Bond se během vyšetřování dostane na stopu nevyzpytatelného zločince, který disponuje nebezpečnou a velmi ničivou novou technologií.

Chrudimský filmový klub zahraje v neděli italsko-francouzsko-německé drama Díra. Píše se rok 1961. Skupina jeskyňářů z bohatého severu Itálie přijíždí do vesnice kousek od Neapole, aby se nepozorovaně vydala prozkoumat jeden z nejhlubších jeskynních systémů v celé Evropě. Výprava, která se rozhodla svést odvěký boj člověka s přírodou, však zraku okolní krajiny a místních obyvatel může uniknout jen těžko. Snímek je meditativním zážitkem, v kterém z hlubin tajemné propasti vyvstávají mementa minulosti a čas plyne v poklidném tempu zelených kalábrijských plání.

Bioleťák promítá v srpnu od devíti hodin večer. Občerstvení je zajištěno, avšak o vlídné počasí je třeba poprosit u nebeských bran.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Totalfilm.cz
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here