Chrudimská nemocnice je opět bez ředitele. Jan Marounek havaroval na motocyklu a je ve vážném stavu

0
1215
Starosta František Pilný a první místostarosta Petr Lichtenberg se sešli s ředitelem Janem Marounkem ve středu 3. srpna na chrudimské radnici. Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

Zmar na zmar. Tak by se dala charakterizovat současná situace v Chrudimské nemocnici. Jen co se starosta města František Pilný (ANO 2011) a první místostarosta Petr Lichtenberg (Chrudimáci) sešli s nově jmenovaným ředitelem Chrudimské a Pardubické nemocnice MUDr. Janem Marounkem, aby spolu jednali o vleklé personální krizi v místní nemocnici a našli z ní východisko, ředitel Marounek krátce na to havaroval na motocyklu a s vážnými zraněními musel být transportován do Prahy. Nemocnice je tedy opět bez ředitele.

„Jsme opět na začátku,“ konstatuje starosta Pilný. „V nemocnici není člověk, který by řešil její každodenní problémy,“ dodává vzápětí. My si připomeňme, že ředitel Marounek vydržel ve své funkci necelý měsíc a zatím není jasné, kdy se uzdraví, a jestli vůbec. Jak potvrdila mluvčí Nemocnic Pardubického kraje Kateřina Semrádová, délka pracovní neschopnosti nového ředitele se nedá v tuto chvíli odhadnout. „Nechci teď spekulovat, jak vážný je jeho zdravotní stav, ale přeji mu brzké uzdravení,“ vzkazuje František Pilný.

Jan Marounek měl přitom nemocnici vyvést z personální krize. Zejména chrudimskou internu, jejíž lůžková část zůstane zcela jistě uzavřena i v září. A to navzdory všem ubezpečením, které město od kraje, jako provozovatele nemocnice, dostalo. „Byl jsem však ujištěn, že ředitel Marounek stihl za necelé tři týdny fungování nastavit správné procesy, které budou řešit problémy zaměstnanců nemocnice i pacientů,“ podotýká starosta Pilný. Ostatně, byl to on, kdo si po jednání s novým ředitelem pochvaloval, že se Jan Marounek v nové funkci dobře orientuje. „Překvapil mě pozitivně svým erudovaným názorem a věcným přístupem,“ dodává Pilný. Řízením Chrudimské nemocnice se prozatímně ujme MUDr. Vladimír Ninger, který ji dobře zná, protože zde v minulosti vykonával funkci přednosty chirurgického oddělení a od roku 2013 byl také jejím ředitelem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here