Silo v bývalých sladovnách v Tovární ulici půjde co nevidět k zemi. Nahradí ho byty, obchody a parkovací dům

1
622
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

Tovární ulice přijde zanedlouho o svoji dominantu, kterou je budova sila v areálu bývalé sladovny. Potvrdila to chrudimská radnice. „S demolicí souvisí částečná uzavírka Tovární ulice, která začne v pondělí 22. srpna a potrvá téměř měsíc,“ říká mluvčí radnice Aleš Prokopec. Jak dodává, důvodem částečné uzavírky bude ochrana chodců a dopravního provozu před případným pádem materiálu z demolice.

„Chodník podél sila bude ve zmíněném termínu uzavřen a vozovka bude v místě podél sila zúžena. Dojde rovněž ke zrušení autobusové zastávky ´Chrudim, Tovární – sladovna´ pro linkové autobusy a ´Chrudim – ulice Tovární´ pro městskou autobusovou dopravu (MAD) ve směru do centra města. Náhradní zastávka pro MAD bude ´Chrudim, Masarykovo náměstí´,“ dodává mluvčí Prokopec.

Investerem demolice, která potrvá do konce letošního roku, je společnost K2 Invest developera Milana Kušty, která se zde podle města chystá stavět obchodně-bytový komplex zahrnující v sobě byty, obchody a parkovací dům.

Foto: Město Chrudim, tiskový úsek
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek
Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

1 komentář

  1. Aspoň to nebude strašit a bude tam něco užitečného. Doufám, že ten dodělaný hloupý výjezd z kruháče se nebude využívat. Už takhle je to o hubu jet do Lídlu. Investora samozřejmě známe.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here