Memoriál Bohuslava Šulce v Seči slibuje atraktivní večerní podívanou na soutěž v požárním útoku

0
199
Foto: HZS Pardubického kraje

V sobotu 19. srpna se od 20 hodin uskuteční na parkovišti před požární stanicí v Seči Memoriál Bohuslava Šulce. Jde přitom o večerní soutěž v požárním útoku, která je věnována skvělému profesionálnímu hasiči, který opustil řady hasičů v roce 2019 ve věku 68 let.

„Bohuslav Šulc měl velkou zásluhu na výstavbě požární stanice Seč. Výstavbě se věnoval se 100procentním nasazením a stanici Seč vedl celých 20 let. Z jeho iniciativy se vybudovalo na požární stanici zázemí pro nácvik disciplín v požárním sportu. Až do konce své kariéry u profesionálních hasičů se aktivně zapojoval do odborné přípravy velitelů a strojníků JSDH obcí. Velmi se také podílel na preventivně-výchovné činnosti. Byl skvělým a nezapomenutelným moderátorem řady společenských akcí a soutěžních klání pořádaných nejen hasičským záchranným sborem a skvěle vždy moderoval i soutěž Noční Seč,“ říká mluvčí Hasičského záchranného sboru (HZS) Pardubického kraje Vendula Horáková.

Soutěže se zúčastní podle Horákové nejen družstva dobrovolných hasičů z Pardubického kraje, ale i odjinud. „Tento druh soutěže je pro závodníky ztížen minimálním osvětlením, což klade velké nároky na přesnost práce s hasičskou technikou. Kdo už na soutěž zavítal, dobře ví, že noční atmosféra dodává soutěži netradiční náboj napětí a celá akce je pro přítomné diváky velmi atraktivní. V Seči u Chrudimi je vždy organizátory soutěže připravena perfektní trať a zázemí pro celou soutěž. Samotný závod přináší spoustu zajímavých okamžiků, někdy selhání techniky i některých družstev,“ uzavírá pozvánku mluvčí Horáková.

Foto: HZS Pardubického kraje

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here