Retroměstečko v Pardubicích nabídne i taneční vystoupení stavebních strojů

0
141

V sobotu 10. a neděli 11. září se v Pardubicích opět uskuteční Retroměstečko. Setkání spolků, muzeí a jednotlivců působících v oboru hasičské, vojenské a bezpečnostní techniky se i letos koná v areálu bývalých kasáren T. G. Masaryka na Zborovském náměstí. Vstupní brána se po oba dny otevře v 9 hodin.

Seznámíte se třeba s prací hasičů a integrovaného záchranného systému, bezpečnostních složek státu a firem působících na obranné platformě. Velký zájem jistě bude o auto či moto veterány, tankovou arénu či dobové hračky. Leckdo uvítá možnost techniku si doslova osahat, svézt se nebo si u konkrétního exponátu vyslechnout odpovědi na své otázky.

Pro děti bude nezapomenutelným zážitkem celodenní Rodinná superbojovka o zajímavé ceny. Spolupracující nadace ukáží, jak se žije se zdravotním postižením, a představí práci s asistenčním psem. Avizovány jsou i průlety letadel Armády ČR, ukázky výcviku vojenských koní a verbování do vojska Marie Terezie, demolice autovraku obojživelníkem či třeba historické hasičské stříkačky. Dokonce prý zatančí stavební stroje… Program je zkrátka velmi bohatý a zahrnuje taky plavení po Labi: Avšak pozor, to se uskuteční už v pátek od 16 do 18 hodin.

Lidé do 150 centimetrů výšky, držitelé průkazu ZTP/P či ZTP/P a jeden průvodce mají vstup zdarma. Dospělý návštěvník a jedinec nad 160 centimetrů výšky zaplatí za lístek 200 korun, dva dospělí se dvěma dětmi do 15 let 500 korun a senioři starší 65 let 100 korun.

Na téhle akci se ocitnete ve starých časech, ale taky v přítomnosti. A najdete téměř vše od hračky po tank. Podrobné a přehledné informace včetně harmonogramu a orientační mapky, ale i videopozvánka či soutěž „Hrej o rodinné ceny“ jsou na stránkách www.retromestecko.cz.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: TATRA-DANIEL KARAS
Zdroj: YouTube.com

Foto: fb

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here