Blíží se Den s Centrem Kosatec

0
73
Foto: Centrum Kosatec

Centrum Kosatec, které se nachází v Pardubicích ve Sladkovského ulici, pořádá tradiční den otevřených dveří. Uskuteční se ve středu 21. září od 9 hodin. Česká abilympijská asociace, zřizovatel a provozovatel centra, si zároveň připomene čtvrtstoletí své existence.

Dospělí i děti se mohou vydat na komentovanou prohlídku zcela bezbariérové budovy, v níž fungují zajímavé tréninkové dílny pro lidi se zdravotním postižením: třeba keramická, tkalcovská, 3D tisk nebo pekárna. Přichystány budou i zábavné aktivity jako malování na kameny či fotokoutek. A taky přijde kouzelník: jeho show začne ve společenském sále Kosatce v 16 hodin.

Návštěvníci můžou pobýt i venku na zahrádce, zahrát si petanque, kuličky, zaházet si na koš. Uvnitř Kosatce si můžou zahrát šachy, vyluštit křížovku či vyplnit zvídavé otázky v rámci Kosatčího kvízu. Samozřejmostí je posezení v kavárně venku i uvnitř u nějaké pochoutky. Chybět nebude prodejní stánek s výrobky sociální firmy.

Den otevřených dveří je letos připravován ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, a tak je pozoruhodnou novinkou v programu Putování po projektech aneb Kde fondy EU pomáhají. Jeho konkrétní podoba zůstává utajena: jde o překvapení, které potěší hlavně děti.

„Srdečně vás zveme. Přijďte k nám na pohodovou oslavu. Těšíme se na vás!“ vzkazuje Pavlína Potůčková, ředitelka Kosatce.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here