Chrudim zbohatne asi o 25 milionů korun díky prodeji pozemků dvěma firmám. Jednou z nich je společnost CityZen

0
511
Ilustrační foto: Pixabay.com

V průmyslové zóně Západ začnou podnikat další dvě firmy. Městu se zde totiž podařilo prodat dva velké územní celky firmám Perform a CityZen. Cena byla znalcem stanovena na 990 korun za metr čtvereční a do městské kasy díky tomu přiteče zhruba 25 milionů korun. Uvedl to první místostarosta Petr Lichtenberg (Chrudimáci).

„Vždy jsem říkal, že je potřeba mít v průmyslové zóně firmy, které pracují s větší přidanou hodnotou a dokáží slušně zaplatit zaměstnance. Nikdy jsem nechtěl, aby to byly jen montovny, kde pracují pouze špatně placení dělníci z východu. Jsem proto velmi rád, že zastupitelstvo schválilo náš záměr prodat jeden z pozemků firmě CityZen, která bude mít v průmyslové zóně Západ svůj vývoj, výrobu, logistiku, zkrátka zázemí svých triček. Textilní výroba prostě k Chrudimi patří,“ říká starosta města František Pilný (ANO 2011).

K celé transakci je třeba ještě dodat, že se chvíli licitovalo o ceně. Znalec totiž původně stanovil cenu na 650 korun za metr čtvereční, což se vedení města zdálo příliš málo a požadovalo 1700 korun za metr. Nakonec se dospělo ke kompromisu, s nímž souhlasila i většina městského zastupitelstva.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here