„Neviditelná“ Trunečková navrhla odmítnout bezúplatný převod policejní budovy na město. Hrála opozice ve prospěch developera?

0
451
Město může získat budovu bývalého policejního ředitelství zdarma. Chtěl by ji však pro sebe i soukromý developer. Foto: fb

Zastupitelstvo odsouhlasilo bezúplatný převod budovy bývalého policejního ředitelství na Všehrdově náměstí do majetku města, k čemuž má svolení Policie ČR. K převodu však musí dát ještě souhlas ministerstvo financí a česká vláda. Ve hře je navíc i místní developer, který by chtěl objekt proměnit na byty. Chrudim s ním má přitom podobné plány, a tak se díky opozici o bezúplatném převodu muselo dlouze licitovat. Stalo se tak poté, co Šárka Trunečková (SNK ED) navrhla, aby se Chrudim tohoto daru vzdala, což mnohé překvapilo. Zvláště, když se tato zastupitelka a městská úřednice v podstatě za celé čtyři roky nijak neprojevila.

A právě to rozladilo starostu města Františka Pilného (ANO 2011), který měl tuto záležitost se zastupiteli SNK ED za předjednanou. „Sešli jsme se za tímto účelem s Petrem Řezníčkem a zhruba po dvou hodinách jsme se rozešli s tím, že SNK ED bezúplatný převod policejní budovy na město odsouhlasí. A teď tohle. Vůbec nechápu, proč se mám scházet s opozičními zastupiteli a dlouze je seznamovat s něčím takovým, když potom nedodrží dané slovo a poruší naši dohodu. Za ODS, která byla také proti, si pouze zastupitel Jan Čechlovský vyžádal tabulku energetické náročnosti budovy, ale o další informace se už dál nikdo nezajímal,“ přiblížil starosta jednání opozice, která připomínala spíše zastánce zájmů soukromého developera než města. Nakonec se však díky nejednotnosti v řadách SNK ED podařilo bezúplatný převod budovy prohlasovat, protože koalice nebyla tentokrát kvůli několika nemocným zastupitelům kompletní.

A co s budovou, v níž našli dočasný azyl uprchlíci z Ukrajiny, současné vedení města zamýšlí? Podle starosty Pilného by se dala asi z pětiny využívat komerčně, dále by tu mohly vzniknout byty a zázemí pro neziskové organizace, které se tísní v Městském parku, jako například Český červený kříž. A v neposlední řadě by se sem mohl přestěhovat Dům dětí a mládeže, kterému je secesní vila z roku 1909 na Palackého třídě rovněž malá. Právě tato vila by se pak dala přestavět na byty pro lékaře a zdravotní sestry z Chrudimské nemocnice, která je momentálně zmítána personální krizí. Konečné slovo, jak už bylo výše uvedeno, budou však mít ministerstvo financí a Fialova vláda, stejně tak i rozložení politických sil na radnici po víkendových komunálních volbách.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here