Silně rozrušená žena na Palackého třídě potřebovala pomoc. Přijela k ní policejní hlídka

0
350
Palackého třída. Foto: Roman Zahrádka

V pondělí 19. září v 11.01 hodin obdrželi strážníci informaci, že u jednoho z bytových domů v Pardubické ulici volně pobíhá pes většího vzrůstu, jehož majitel se poblíž nenachází. Hlídka prověřila okolí příslušné budovy a následně i celou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.

Silně rozrušená žena na Palackého třídě

O čtyři minuty později bylo oznámeno na linku 156, že se na parkovišti u panelového domu na Palackého třídě nachází silně rozrušená žena, jež možná potřebuje pomoc. Vzhledem k momentálnímu vytížení hlídky byla informace předána k řešení Policii ČR, jež k dotyčné vyslala policisty.

Osm parkovaček ve Václavské ulici za stání na chodníku

V 11.07 hodin požádala strážníky o spolupráci Policier ČR, neboť bylo třeba, aby prověřili parkování automobilů ve Václavské ulici, kde mělo několik vozidel stát na chodníku a tím komplikovat pohyb chodcům. Hlídka zde proto na osm automobilů umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Řidička nemohla vyjet z parkovacího místa

Krátce před polednem vyjeli strážníci do ulice Čs. armády, kde na parkovišti nemohla řidička s vozidlem vyjet z parkovacího místa, protože jí v tom bránil cizí nesprávně stojící automobil. Hlídka zjistila majitele vozidla a kontaktovala jej. Odpovědný řidič se poté dostavil na místo, přičemž po vyřešení dopravního přestupku se strážníky svůj automobil přeparkoval.

Na chodbě městského úřadu spal neznámý člověk

Přesně ve 12 hodin se obrátila na strážníky žena s tím, že na chodbě úřadu v Pardubické ulici pospává neznámý muž. Hlídka po příjezdu na úřad obdržela informaci, že dotyčný před jejím příjezdem budovu opustil.

Hlídka vykázala od supermarketu tři bezdomovce

Ve 13.55 hodin byli strážníci přivoláni k supermarketu v ulici Obce Ležáků, kde posedávali bezdomovci, kteří popíjeli alkohol a nevhodně se chovali. Hlídka tyto tři osoby poučila a z místa je vykázala.

Obsazené parkovací místo pro invalidu jiným invalidou

Po 15. hodině bylo oznámeno na linku 156, že na jednom z místních parkovacích míst vyhrazených pro vozidlo invalidy s konkrétní registrační značkou neoprávněně stojí cizí automobil, rovněž označený průkazem invalidy. Jelikož se majitelku uvedeného vozidla hlídce nepodařilo kontaktovat, umístila za stěrač jejího automobilu výzvu pro nepřítomného řidiče.

Propadnutí krytu šachty na Resselově náměstí

V 18.41 hodin informoval místní obyvatel strážníky o tom, že na Resselově náměstí u vjezdu do pěší zóny došlo k propadnutí krytu šachty. Strážníci příslušné místo prověřili a následně o situaci vyrozuměli dispečink Technických služeb, jenž poté označení nebezpečného místo zajistil. Hlídka událost zanesla do knihy závad k jejímu včasnému odstranění.

Devět automobilů parkujících na chodníku ve dvou ulicích

Po třetí hodině ráno vyjeli strážníci do ulic Přemysla Otakara a Revoluční, kde občan zpozoroval automobily stojící na chodnících. Hlídka proto za stěrače devíti vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here