Pozor! Další várka aktuálních opatření v Chrudimi s ohledem na nouzový stav

0
3386
Foto: Pixabay.com

Nové:

Lidé mohou pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše ve skupinkách po dvou.

Výjimku z omezení sdružování mají členové jedné domácnosti, účastníci pohřbů nebo lidé vykonávající své povolání či podnikatelskou činnost.

Dochází k omezení nabídky služeb České pošty

Všechny pošty mají omezeny hodiny pro veřejnost max. do 16.00 hod a je zrušen víkendový provoz.

Od 8.00 do 9.00 hod. jsou na poštách v Chrudimi obsluhováni pouze klienti nad 65 let nebo držitelé průkazu ZTP – P starších 50 let včetně jejich doprovodu a osoby pracující v pečovatelských službách.

Všeobecná opatření:

V prodejnách potravin či drogeriích s plochou nad 500 m2 smí mezi 08.00 a 10.00 hod. nakupovat pouze senioři (lidé starší 65 let), držitelé průkazů pro osoby zdravotně postižené a zaměstnanci pečovatelských služeb.

Pro menší obchody to neplatí.

Opatření nezakazuje nakupovat zmíněným občanům mimo vymezenou dobu.

Pro lékárny žádná omezení pro žádné věkové skupiny neplatí.

Opatření v Chrudimi

Rozvozy obědů pro seniory (hl. jídlo 59 Kč, polévka 20 Kč)

Ve spolupráci s Restaurací Kateřina, Hostincem U Sladovny, Restaurací Chrudimka a Českým červeným křížem Chrudim jsme připravili pro seniory v našem městě a okolí rozvoz obědů.

Obědy jsou určené zejména pro seniory, kteří jsou osamoceni a nemůže jim nikdo z okolí pomoci.

Obědy lze objednávat nejpozději předchozí den do 14 hod.

Jídelní lístek → bit.ly/obedyProSeniory.

MAD Chrudim:

Z důvodu zamezení šíření nákazy koronaviru a v zájmu zachování dopravní obslužnosti neobsazujte, prosím, první tři páry sedadel za řidičem. Zákaz pohybu bez zakrytého nosu a úst platí i pro autobusy, bez ochrany obličeje nenastupujte!

Připomínáme, že autobusy jezdí podle tzv. prázdninového jízdního řádu s tím, že pro nástup i výstup se budou otevírat pouze zadní dveře.

Městský úřad Chrudim:

Úřední hodiny Městského úřadu Chrudim jsou omezeny na pondělí od 8.00 do 11.00 hodin a ve středu od 14.00 do 17.00 hodin.

Prosíme, omezte osobní návštěvy pouze k vyřízení naprosto nezbytných záležitostí. Dveře do budov MěÚ zůstanou pro veřejnost uzavřené i v úředních hodinách, u dveří bude k dispozici seznam tel. čísel pro jednotlivé odbory, na které bude možno volat a konzultovat své záležitosti. Pouze pokud budou posouzeny jako neodkladné, příslušný pracovník úřadu dojde pro klienta do přízemí, odvede ho na příslušné pracoviště odboru, vyřídí s ním jeho záležitost a vyvede ho z budovy.

S ohledem na nouzový stav není dočasně možné objednání klientů ve webové aplikaci DOKLADY – ONLINE na webových stránkách města.

Chrudimská nemocnice:

Pohotovost pro děti i dospělé se přestěhovala do hlavní budovy nemocnice. Pacienti, kteří pojedou na pohotovost, již tedy nebudou vstupovat vchodem z ulice směrem na Vlčnov, ale musí projít hlavním vchodem Chrudimské nemocnice ze strany od ulice Václavské. Ve vstupní hale budou všichni pacienti kontrolováni – bude jim změřena teplota a posouzen jejich důvod ke vstupu do nemocnice. Následně budou pacienti na pohotovost odesláni personálem.

Nově jsou změněna také čísla na pohotovosti: 469 653 332 nebo 469 653 331.

Ordinační doba pohotovostí zůstává nezměněná, tedy pá: 16.00–20:00, so, ne, svátky: 8.00–17.00. hod.

Doporučení pro nakládání s použitými jednorázovými osobními ochrannými pomůckami

Použité roušky vložte do plastového pytle, ideálně silnějšího, zavažte a povrch pytle dezinfikujte. Pokud použijete tenčí materiál, je potřeba dát dva pytle a dezinfikovat vnější. Přesvědčte se, že pytle jsou skutečně dobře zavázané.

Takto zabezpečený odpad vhoďte pouze a jen do černé popelnice (na směsný komunální odpad). V žádném případě neodkládejte tyto zavázané pytle mimo kontejnery, abyste neohrozili zdraví pracovníků svážejících odpad. Po manipulaci s odpady je vždy nutné umývat si ruce mýdlem a vodou.

Děkujeme za vaši ohleduplnost.

Sběrný dvůr

Změna otevírací doby sběrného dvora: pondělí–úterý: 8.00–16.30 hod., středa ZAVŘENO, čtvrtek–sobota: 8.00–16.30 hod.

V souladu s nařízením a doporučením vlády žádáme zákazníky sběrného dvora, aby při placení preferovali úhradu platební kartou.

Provoz Útulku Chrudim je omezen.

Veřejná WC uzavřena

Z důvodu preventivních opatření jsou veřejná WC na Školním náměstí, v ulici Čs. partyzánů a v nákupním středisku Kateřina (Borzna) od 24. 3. do odvolání uzavřena.

Svoz odpadu probíhá bez omezení.

Parkování:

Parkovací poplatek neplatí.

Znáte osamělého seniora? Seznamte ho s bezplatnou tel. linkou 800 477 774 nebo pište na e-mail seniori@cckchrudim.cz.

S čím můžeme pomoci? S nákupem nezbytně nutných potravin a drogerie, s vyzvednutím receptů, léků a zdravotních pomůcek, se zajištěním stravování, radou, na koho se obrátit v případě zhoršení zdravotního stavu.

Chcete nám pomoci pomáhat? Chcete se zapojit jako dobrovolník do pomoci ostatním? Neváhejte se zaregistrovat na www.pomahamechrudimsku.cz či nás kontaktovat na e-mailu dobrovolnici@cckchrudim.cz či telefonu 603 492 425.

Informace budeme nadále průběžně aktualizovat.

Autor: Aleš Prokopec

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here