V Chrudimi chce v květnu zahrát Katapult. Je to reálné?

0
691

Ne, nepřečtete si toužebně očekávané sdělení, že neinternetová kulturní scéna zakrátko ožije. Zkraje dubna jsou v Česku dál rušeny či odkládány koncerty, divadelní představení či vernisáže a nehrají kina. Ale poprvé lze publikovat informaci o tom, že nějaká kapela nepřekládá své vystoupení až na podzim, ale troufale počítá s jarem: legendární Katapult chce potěšit své fanoušky v Chrudimi v sobotu 23. května!

Trio v čele s nezdolným kytaristou a zpěvákem Oldou Říhou mělo v našem městě koncertovat 4. dubna, ale jeho záměr zlikvidovala situace způsobená koronavirem. Šňůra nazvaná „Nostalgia Tour“ však zrušena není: oblíbená skupina ji pouze o několik týdnů posunula. A Chrudim zůstává mezi městy, kde Katapult chce zahrát.

Záměr je v rozporu s odhady odborníků i politiků

Jak se bude pandemie v naší zemi dál vyvíjet, to nikdo nedokáže přesně určit. Ale za zmíněným termínem je potřeba udělat velký otazník. I kdyby se totiž situace příští měsíc už mírně zlepšovala, je nutné brát vážně opakovaná vyjádření premiéra nebo klíčového epidemiologa Romana Prymuly, že zákaz hromadných společenských akcí bude zrušen až jako jeden z posledních. Prymula navíc odhaduje, že roušky budou lidé zřejmě muset nosit do konce června. A jen tak mimochodem: fotbalová UEFA už zrušila všechny červnové mezistátní zápasy a padnul dokonce i tenisový Wimbledon.

Malá návnada pro velké optimisty

Rockeři z několika generací se můžou těšit na pecky jako „Půlnoční závodní dráha“, „Lesní manekýn“, „Až“, „Smutná nevěsta“ nebo „Já nesnídám sám“. A dělníka rokenrolu Říhu z případné rozmrzelosti nad následky virové kalamity snad „osvobodí záře reflektorů, až začne sálem dunět muzika“. Respektive nepůjde o sál, ale o městskou sportovní halu.

Nesejde na tom, že z původní sestavy zůstal ve skupině jen Říha. Zdatně mu totiž vypomáhají mladí rockeři Andy Budka (baskytara) a Ondřej Timpl (bicí). Ti dodávají notoricky známým hitům soudobou svěžest, zatímco kapelník z nich obdivuhodně stírá patinu času.

Lístky na koncert, během něhož asi zazní i písničky z dosud posledního alba „Kladivo na život“ (2016), lze pořídit online na odkazu www.ticketportal.cz nebo v informačních centrech v Chrudimi, Heřmanově Městci, Pardubicích, Hradci Králové, Přelouči, Hrochově Týnci, Nasavrkách, Hlinsku a Skutči. Již zakoupené vstupenky samozřejmě zůstávají v platnosti.

Naděje, jak známo, umírá poslední. Katapult už za několik týdnů v našem městě, to je pro mnohé bigbíťáky další důvod, proč si přát, aby se život brzy vrátil do normálních kolejí…

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Zdeněk Heller
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here