Radní města schválili další investice do chrudimského školství, chodníků nebo opravy střechy divadla

0
383
Divadlo Karla Pippicha v Chrudimi. Foto: Roman Zahrádka

V pondělí 11. května jednala opět rada města a znovu elektronickou formou. Během tříhodinového jednání stihla probrat 29 bodů programu.

Chrudimské mateřinky otevřou nejpozději 25. května

Mezi nejdůležitější patří tato rozhodnutí radních: nejpozději od pondělí 25. května budou otevřeny všechny mateřské školy v Chrudimi. Není to však podmínkou. Pokud se rozhodnou ředitelky chrudimských mateřinek otevřít dříve, bude to na jejich uvážení. Už nyní funguje MŠ Na Valech. Radní se dále rozhodli zainvestovat do oprav ve školách a mateřinkách. Peníze půjdou například do odstranění spodní vody v objektu MŠ Svatopluka Čecha, dále do rekonstrukce elektroinstalace v ZŠ Dr. Malíka nebo rekonstrukce odborných učeben v ZŠ Školní náměstí.

Výkupy některých pozemků v sídlišti U Stadionu

Radní rovněž odsouhlasili investice do opravy chodníku v Čavisovské ulici, 446 000 korun pak uvolnili na opravu střechy Divadla Karla Pippicha, 708 tisíc Kč na opravu pomníku Viktorina Kornela ze Všehrd a 351 000 korun na opravu fasády domu čp. 124 na Tylově nábřeží. Stejně tak doporučili zastupitelům ke schválení rozdělení kulturních a sportovních dotací v Chrudimi a výkupy některých pozemků v sídlišti U Stadionu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here