Smutná zpráva! Zemřela chrudimská taxikářská legenda Zbyněk Markup

0
2944
Ilustrační foto: Pixabay.com

V pondělí 28. března zemřel ve věku 66 let dlouholetý chrudimský taxikář Zbyněk Markup, na kterého má každý správný Chrudimák alespoň jednu nezapomenutelnou vzpomínku.

Jedna z jeho fanynek připomněla Zbyňka Markupa na sociálních sítích. „Myslím, že mu dlužím napsat o něm něco hezkého. Markup byl pojem a každý ho znal. Když nešlo sehnat taxika, on byl ten, který vás nakonec vezl. Byl vždycky ochotný. Za dlouhé roky, kdy ke mně chodil pro pojistky, i za měsíce, kdy jsme byli na stejné taxikářské lodi, vím, že to byl férový, rovný a nesmírně hodný chlap, který, co řekl, platilo. Byla s ním sranda a chrlil ze sebe jeden vtip za druhým, což jsem vždycky obdivovala. Stejně tak jsem na něm obdivovala, že se snad nikdy nemračil. Ráda bych se s tebou, Zbyňku, rozloučila ´po tvém´. Samozřejmě si nepamatuji žádný tvůj vtip, ale pamatuji si, když jsi prodával dům, jak ti volala makléřka, paní Jebavá. Zvedl jsi telefon a řekl: ´Haló…´ A ozvalo se: ´Dobrý den, tady Jebavá.´ A Zbyněk na to: ´Mladá paní, to zní krásně, ale co když jsem mrtvej na spodek…´ Tak přesně tohle byl Zbyněk Markup. Vtip na každém kroku, za všech okolností a s kýmkoli. Měj se co nejvíc krásně tam, kde je snad už každému dobře. A měj se tak minimálně občas ´Imrvére´… Děkuju, budeš nám všem určitě scházet.“

A my se k této citlivě napsané vzpomínce připojujeme, protože si Zbyňka Markupa pamatujeme takřka za stejných, neméně legračních okolností, které se staly a na něž se opravdu nedá zapomenout. S odchodem Zbyňka Markupa, kterému nikdo neřekl jinak než: „Imrvére,“ protože byl neustále na příjmu, odešla jedna z chrudimských figurek na šachovnici, které se říká život, a věříme, že už tam nahoře rozdává všem radost a je neustále díky své dobrosrdečnosti ochotně připraven pomoci. Čest jeho památce!

Poslední rozloučení se Zbyňkem Markupem se uskuteční v úterý 5. dubna ve 13 hodin ve smuteční obřadní síni v Chrudimi.

Foto: fb

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here