Adventní koncert skupiny Klíč v chrudimském Divadle Karla Pippicha

0
608

Ve čtvrtek 7. prosince v 19 hodin se na Hlavní scéně Divadla Karla Pippicha v Chrudimi koná adventní koncert skupiny Klíč. Vstupenky jsou k dispozici i v předprodeji v Divadle Karla Pippicha na telefonním čísle 603 881 003 od pondělí do čtvrtka vždy od 14 do 18 hodin, v pátek potom od 14 do 17 hodin, nebo v Turistickém informačním centru na Resselově náměstí na telefonním čísle 773 993 333 či od pondělí do pátku v době od osmi do 12 hodin a poté od 12.30 do 16 hodin.

Renesančně laděná autorská písňová tvorba

V roce 2017 uplyne už 35 let od chvíle, kdy se na jaře roku 1982 sešlo několik mladých muzikantů s tím, že společně založí kapelu – a tak byl onoho jara položen základ folkově orientované skupiny Klíč. Ta se již krátce po svém vzniku zaměřila především na historizující a renesančně laděnou autorskou písňovou tvorbu a v průběhu následujících let se pak úspěšně propracovala mezi uznávanou českou hudební špičku, která se ve svém žánru stala vzorem pro spoustu dalších muzikantů a kapel.

Nadčasové texty, které vedou k hlubšímu zamyšlení

Silné melodie písní spojené s poetickými a mnohdy neotřele nadčasovými texty, které často vedou posluchače i k hlubšímu zamyšlení, to vše navíc umocněno propracovaným aranžmá jednotlivých skladeb podpořeným vysokou interpretační úrovní všech muzikantů, to je Klíč, jak ho diváci i hudební odborníci po 35 letech jeho působení na české hudební scéně znají, mají rádi a obdivují.

Koncertování v kompletní sestavě bývá výjimečné

A i když skupina Klíč v současné době koncertuje ve své kompletní sestavě již jen zcela výjimečně, rozhodli se její původní členové, že 35. výročí založení kapely je bezesporu tak významným mezníkem, aby pro tentokrát udělali výjimku a na pódia se vrátili na poněkud delší dobu. Proto všechny letošní slavnostní koncerty odehraje skupina KLÍČ v tradičním velkém sedmičlenném obsazení.

Skupina v polovině příštího roku pokřtí nové album

Skupina Klíč navíc chystá i zcela nové autorské album. Toto nové CD chce kapela oficiálně pokřtít až v polovině roku 2018, přesto však část písní z tohoto alba zařadila do repertoáru všech svých letošních výročních koncertů. A příznivci skupiny určitě ocení, že i nejnovější autorská tvorba kapely navazuje na to nejlepší, co posluchači z předchozích alb skupiny Klíč znají. A pouze pro informaci doplňujeme, že na všech výročních koncertech budou v prodeji jednak nedávná alba skupiny Klíč (2CD „Dál plyne čas…“ a live CD „KLÍČ – 30 let“), ale současně i sólová alba zakládající členky skupiny KLÍČ Pavly Marianové (starší CD „Nářek“ a také její nové autorské album „Radosti, bolesti…“).

Jaroslav MARIAN – umělecký vedoucí, zpěv, šestistrunná a dvanáctistrunná kytara, perkuse
Pavla MARIANOVÁ – zpěv, krumhorny, šalmaj, zobcové flétny, metalofon, perkuse
Jana SLAVATOVÁ – zpěv, buben, perkuse
Jitka KRUPIČKOVÁ – zpěv, příčná flétna, zobcové flétny, krumhorny, malý buben, perkuse
Jiří KRUPIČKA – zpěv, violoncello
Jana BOŠKOVÁ – zpěv, příčná flétna, zobcové flétny, perkuse
Jan JANDA – zpěv, dvanáctistrunná a šestistrunná kytara

Další informace:

http://agentura.studioklic.cz/
https://www.facebook.com/skupinaklic

Video: Skupina Klíč
Zdroj: YouTube.com

Foto: Chrudimská beseda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here