Veselý Kopec i Betlém opět lákají k návštěvě

0
92
Foto: Soubor lidových staveb Vysočina

Dobrá zpráva! Muzeum v přírodě Vysočina, které bylo uzavřeno od 11. března, se pro návštěvníky znovu otevře v pondělí 25. května. K prohlédnutí budou roubenky největšího muzea v přírodě v Čechách jak na Veselém Kopci, tak v památkové rezervaci Betlém v Hlinsku. Otevření v pondělí je mimořádné, v dalších týdnech bude běžný provoz od úterý do neděle dle návštěvního řádu.

Lidé se mohou zatím těšit na expozice přibližující život drobných zemědělců a řemeslníků od poloviny 19. do poloviny 20. století. Podrobnosti o podmínkách stanovených pro návštěvu muzea lze najít na stránkách www.nmvp.cz.

„Bez návštěvníků bylo v muzeu smutno. I když pro ně platí mimořádné podmínky, věřím, že to společně zvládneme. V tuto chvíli je prosíme o pochopení, zodpovědnost a ohleduplnost k sobě navzájem i k našim zaměstnancům. Věříme, že prohlídka jim přinese potěšení z poznání i ze zajímavého místa,“ říká Ilona Vojancová, ředitelka muzea. Na případné dotazy odpoví na mobilu 723 468 254 nebo e-mailu ilona.vojancova@mvp.cz.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here